Jana Buvalová Rôzne

Netradičný zážitok pre žiakov zo Spišskej: Počas výletu odovzdali vysvedčenie hlave štátu

Koniec školského roka sa spája aj s výletmim na ktoré sa všetci žiaci tešia. Deviataci z Hutníckej ulice sa vybrali do Bratislavy s jasným cieľom.

Ilustračný obrázok k článku Netradičný zážitok pre žiakov zo Spišskej: Počas výletu odovzdali vysvedčenie hlave štátu
3
Galéria

Školské výlety sa spájajú s peknými zážitkami. Jeden taký zaujímavý zažili aj deviataci zo základnej školy v Spišskej Novej Vsi na Hutníckej ulici , ktorí sa na výlet vybrali do hlavného mesta Slovenska.

„Boli sme na dvojdňovom výlete v Bratislave a druhý deň sme sa zúčastnili Dňa otvorených dverí v Grasalkovičovom paláci. Podarilo sa nám s pomocou známej dostať aj na autogramiádu a na stretnutie s prezidentom Andrejom Kiskom, na ktorom sme mu odovzdali naše vysvedčenie, ktoré vymysleli žiaci 9.B triedy," priblížila pre náš portál učiteľka Jana Gerčáková.

Hlavu štátu ohodnotili zo zaujímavých predmetov, ako je riadenie štátu, medzinárodné vzťahy, rétorika, podpora hlasu ľudu, či pomoc núdznym. Hoci z drvivej väčšiny predmetov získal prezident Slovenska výbornú, po pozretí videa na YouTube s Gogom, dostal z predmetu Spev a gitara dvojku.

„Pán prezident zareagoval veľmi pekne a s úsmevom prijal vysvedčenie aj s tou jednou dvojkou, keďže z ostatných predmetov mal jednotky," prezradila pani učiteľka.

Ako doplnila žiaci mali zo stretnutia veľkú radosť a po návšteve o tomto zážitku rozprávali s veľkým nadšením, ako si s prezidentom podali ruky. „Lucka, ktorá osobne dávala Andrejovi Kiskovi vysvedčenie, bola veľmi šťastná, že to mohla urobiť práve ona," uzavrela učiteľka.

Zážitok deviatakov si môžete pozrieť aj v našej galérii.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info zo Spišskej a okolia.

Obrazom: Deviataci zo Spišskej odovzdali prezidentovi vysvedčenie
3
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie