Netradičný začiatok mestského zastupiteľstva: Poslanci sa po slovách Akrama postavili a zostali ticho

Prvé zasadnutie mestského zastupiteľstva v Spišskej Novej Vsi začalo vskutku netradične. Poslanci na začiatku postavili a zostalo ticho. Toto je dôvod.

Jana Buvalová
Ilustračný obrázok k článku Netradičný začiatok mestského zastupiteľstva: Poslanci sa po slovách Akrama postavili a zostali ticho
Zdroj: Dnes24.sk

Prvé tohtoročné zasadnutie mestského zastupiteľstva v Spišskej Novej Vsi začalo netradične. O slovo sa hneď na úvod prihlásil poslanec Adnan Akram a poprosil poslancov aj všetkých prítomných o minútu ticha.

„Keďže dnes je prvýkrát čo zasadá mestské zastupiteľstvo v tomto roku chcel by som navrhnúť a zároveň poprosiť, aby sme si všetci minútou ticha uctili obete holokaustu aj keď o niekoľko týždňov neskôr," vyzval poslanec prítomných s odôvodnením, že medzinárodný deň pamiatky obetí holokaustu pripadá na 27. január.

Vyhlásilo ho Valné zhromaždenie OSN 1. novembra 2005 na 42. plenárnom zasadaní.Tento deň má pripomínať utrpenie obetí holokaustu počas druhej svetovej vojny. Dátum určilo VZ OSN zámerne, keďže 27. januára 1945 Červená armáda oslobodila nacistický koncentračný a vyhladzovací tábor Auschwitz-Birkenau (Osvienčim-Brzezinka).

Akram uviedol, že vzhľadom na to, že v novom parlamente máme už niektorých, ktorí majú podľa jeho slov mylnú predstavu o úlohe prvého slovenského štátu, myslí si, že je to vhodný čas na tento akt. „Prajem aj budúcemu ministrovi alebo ministerke školstva veľa síl na prehodnotenie obsahu a najmä počtu hodín dejepisu v našich školách," uzavrel Akram.

Primátor mesta Spišská Nová Ves Ján Voľný zároveň pripomenul, že práve 27. januára 1945 bolo oslobodené aj naše mesto.

Môže vás zaujímať:

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame