Jana Buvalová Rôzne

Netradičný deň novoveských školákov: Takto si pripomenuli Deň Zeme, FOTO a VIDEO

Psíky v triede, či hry na zdravotníkov. Žiaci základnej školy na Lipovej ulici v Spišskej Novej Vsi čakal deň plný nových zážitkov.

Ilustračný obrázok k článku Netradičný deň novoveských školákov: Takto si pripomenuli Deň Zeme, FOTO a VIDEO
20
Galéria

Zošity a perá na chvíľu odložili a v rámci vyučovania ich čakalo na škole pôdy veľa iných nových zážitkov. Aj keď o pár dní neskôr, deň venovaný Zemi, ktorý sa každoročne koná 22. apríla, si žiaci na Lipovej ulici v Spišskej Novej Vsi pripomenuli v stredu rôznymi aktivitami.

Vyučovanie, ktoré by brali žiaci asi každý deň
1
Galéria

Ako nám priblížila jedna z učiteliek Alena Sanetríková, cieľom dňa bolo aj to, aby si deti uvedomili, že Deň Zeme nie je len jeden deň v roku. „Starší žiaci išli spoznávať všetko, čo súvisí so Zemou, mimo školy. Niektorí boli v múzeu, niektorí na triedičke odpadu, či čističke odpadových vôd. Iní zas spoznávali, ako sa rodí chlieb a krajinu všetkými piatimi zmyslami,“ priblížila.

Deti, ktoré ostali v škole, však ľutovať nemuseli. Aj pre ne bolo pripravených niekoľko zaujímavých aktivít, ktoré si podľa ich slov aj veľmi užili. Učili sa separovať odpad, starať sa o zvieratká, či mali možnosť, dozvedieť sa priamo od včelára niečo zaujímavé o včelách a ochutnať rôzne typy medu.

„Venujeme sa aj prvej pomoci, aby deti vedeli, čo robiť, keď sa porania. Mali sme tu živých psíkov z útulku a varili sme si aj čaj z byliniek, ktoré sme si dopestovali priamo na školskom dvore. Pripravené boli aj rôzne ekoaktivity, kde sa napríklad žiaci učili priradiť jednotlivé stopy ku zvieratkám,“ vymenovala pedagogička.

Nezvyčajné vyučovanie sa páčilo aj samotným žiakom. Ako nám prezradil jeden z piatakov, je to podľa neho super deň, kedy sa klasicky neučia, ale pritom sa veľa naučili napríklad o zvieratách. Aj dievčatá, tretiačky, sa zhodli na tom, že si odnášajú veľa nových zážitkov. „Hrali sme sa na zdravotníkov, dozvedeli sme sa rôzne zaujímavosti o zvieratách a mali sme v triede aj živých psíkov, pochvaľovala si jedna z nich.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info zo Spišskej a okolia.

OBRAZOM: Školákov zo Spišskej čakal namiesto vyučovania deň plný zážitkov...
20
Galéria

Rýchle správy

Najčítanejšie