Jana Buvalová Rôzne

Netradičné svadobné chvíle v Spišskej: Výpadok elektriny počas obradu a ženích s okovou na nohe

Nie je svadba ako svadba. To asi netreba nikomu vysvetľovať. Na niektoré svadobné momenty sa však len tak ľahko zabudnúť nedá. A týka sa to aj nášho mesta, veď sledujte!

Ilustračný obrázok k článku Netradičné svadobné chvíle v Spišskej: Výpadok elektriny počas obradu a ženích s okovou na nohe
Zdroj: TASR

Moment, ktorý si mimoriadne ceníme má plnú vážnosť v každom ohľade. Do manželstva nevstupujeme každý deň a preto by mal byť deň D pripravený tip top. Niekedy sa však udejú aj netradičné, či prekvapujúce situácie.

Pozreli sme sa na to, akých svadobných kuriozít bolo naše mesto už svedkom. Napríklad, pred niekoľkými rokmi matrikárka a oddávajúci sa počas dňa poriadne zapojili na Radnici totižto malo počas jedného dňa sobáš až dvanásť párov.

V našom meste však nebola núdza ani o ďalšie zaujímavé situácie súvisiace so svadbami. Ako nám prezradila kultúrna referentka Zuzana Kleinová, počas obradu v Redute sa stalo, že keď si mladomanželia povedali svoje ÁNO, zrazu sa vypli svetlá a nastala tma. Poruchu síce odstránili, no svadobčania boli v menšom šoku.

Okrem toho sa podľa informácii z radnice stalo v našom meste už aj to, že sa snúbenci na svoju svadbu dokonca ani nedostavili. Minulý rok bol bohatý na sobáše a medzi netradičné môžeme podľa slov kompetentných zaradiť aj deň, keď sa rozhodli mať sobáš naraz dve sestry, či sobáš keď nielen svadobčanom trhalo kútikmi.

„Ženích totižto odchádzal zo svadobnej siene s okovou na nohe, ktorú mi pri výmene obrúčok nasadila samotná nevesta,"vysve­tlila Kleinová.

Stáva sa tiež aj to, že mladým snúbencom „asistuje“ pri výmene obrúčok ich dieťa, ktoré je tak súčasťou budúcej spomienky na významnú udalosť, ale aj to, že miesta, na ktorých sa rozhodnú snúbenci povedať si svoje áno, sú pre nich čímsi výnimočné. Takým bol aj sobáš v roku 2015, keď sa snúbenci stretli na svojom obľúbenom mieste na tenisových kurtoch. Miestu samozrejme prispôsobili aj svoj outfit.

Môže vás zaujímať:

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie