Hokej Šport

Spišské derby v znamení nervozity: Množstvo potýčiek i krv na ľade

V 37. kole Tipos extraligy sa stretli hokejisti z HK Poprad s HK Spišská Nová Ves.

Ilustračný obrázok k článku Spišské derby v znamení nervozity: Množstvo potýčiek i krv na ľade
Zdroj: Rastislav Búgel

Hokejisti HK Poprad prehrali v 37. kole Tipos extraligy s HK Spišská Nová Ves 2:5.

HK Poprad – HK Spišská Nová Ves 2:5 (0:1, 1:2, 1:2)

Trestné strieľanie

V spišskom derby sa stretli tabuľkový susedia. Úvodná desaťminútovka patrila hosťujúcim Spišiakom. Paradoxne sa Poprad do prvej šance dostal počas presilovej hry súpera. Únik Mateja Paločka sa ale gólom neskončil. Hostia boli za svoju snahu odmenení na začiatku 12. minúty. V neprehľadnej situácii pred Tomekom sa najlepšie zorientoval Majdan a poslal puk zblízka do siete – 0:1. V 16. minúte ušiel hosťujúcej obrane Petráš, ktorý po faule a tiesnený aj zakončil, ale Melicherčík si situáciu postrážil.

Rozhodcovia následne nariadili trestné strieľanie, na ktoré vykorčuľoval domáci kapitán Svitana. Ten to skúšal blafákom, trestné strieľanie však brankár Spišskej Novej Vsi vychytal.

Krv na ľade

Hneď v úvode druhého dejstva trafil v presilovej hre žrď Tomekovej bránky Štrauch. Na opačnej strane nevyužil prečíslenie 2 na 1 Dávid Bondra. Následne sa v Poprade dlho nehralo. Po jednom zo súbojom ostal na tvári hosťujúceho obrancu Česánka krvavý šrám a ľadári mali preto prácu.

Česánek sa neskôr do hry vrátil v drese Tyczynského. Vyrovnania sa domáci dočkali v polovici zápasu. Mešárovu strelu z uhla Melicherčík iba vyrazil, dorážka Petráša sa síce neujala ale po ňom rozvlnil sieť Mlynarovič. Rovnovážny stav netrval dlho.

Zranený Majdan

Popradčania prepadli v strednom pásme a Spišiaci sa v trojici rútili na ich bránku. Po peknej kombinácii sa do streleckej listiny zapísal Giľák.

Hosťujúci Majdan sa v jednom zo súbojov zranil a do v zápase skončil. V krátkom čase viedli hostia už o dva góly. Presilovú hru po chybe domácich v rozohrávke využil Vartovník. V závere druhej tretiny sa na ľade iskrilo. Pod sprchami predčasne skončil domáci Dalhuisen a hosťujúci Atwal.

Na začiatku tretej tretiny sa Popradu zranil v súboji na zadnom mantineli Skokan, ktorý si pravdepodobne obnovil zranenie ramena. Na ľade pokračovali ďalšie bitky. Tentoraz sa Česánek pustil do Petráša. V 45. minúte už bolo 1:4. Hamráček naskočil na ľad z trestnej lavice a okamžite sa ocitol v nájazde na Tomeka, ktorý pekným blafákom premenil.

Už na rozdiel štyroch gólov zvyšoval v presilovej hre po sérii rýchlych prihrávok znova Hamráček. Domáci nelichotivý výsledok korigovali až v 58. minúte počas presilovej hry. Na konci peknej kombinácie bol obranca Novajovský. Dve sekundy pred koncom riadnej hracej doby sa ešte pobila dvojica Dávid Bondra a Česánek.

Góly: 30. Mlynarovič (Petráš, Mešár), 58. Novajovský (Mlynarovič, Mešár) – 12. Majdan (Salituro, Giľák), 32. Giľák (Beaudry), 34. Vartovník (Štrauch),

45. Hamráček (Novák, Ordzovenský), 48. Hamráček (Vrábeľ, Nieminen). Rozhodcovia: Baluška, Stano – Šefčík, Synek,

vylúčení: 7:8 na 2 min, navyše Dalhuisen (Poprad) a Atwal (Sp. Nová Ves) obaja 5 + DKZ za pästný súboj, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, 1000 divákov

Zostavy:

Poprad: Tomek – Dalhuisen, Ulrych, Brejčák, Drgoň, Tam, Rymsha, Novajovský – Ully, Arniel, Bondra D. – Svitana, Skokan, Livingston – Mešár, Mlynarovič, Petráš – Bondra N., Paločko, Kundrik

Spišská Nová Ves: Melicherčík – Atwal, Malina, Romaňák, Beaudry, Česánek, Ordzovenský – Giľák, Salituro, Majdan – Nieminen, Kuru, Rapáč – Štrauch, Vartovník, Hamráček – Vrábeľ, Kupka, Novák