Nepreseďte víkend v obývačke: Sledujte, aj aké akcie môžete zažiť v našom meste a okolí

Strávte víkend i mimo múrov vašej domácnosti. V Spišskej a v okolí si môžete počas neho vyraziť na viaceré akcie. Prinášame vám v jednom balíku naše tipy...

Jana Buvalová
Ilustračný obrázok k článku Nepreseďte víkend v obývačke: Sledujte, aj aké akcie môžete zažiť v našom meste a okolí
Zdroj: Dnes24.sk

Vianočný remeselný trh

16. decembra 2017 od 10:00, Námestie Levoča

Užite si Vianočný trh v neďalekej Levoči. Pôsobivá atmosféra, zruční remeselníci, koledy, medovina, punč, vianočné oblátky, a iné dobroty môžete nájsť na tamojšom Námestí Majstra Pavla – v severnom parku. Okrem drevených stánkov, ručne vyrábaných vianočných ozdôb, hudby a predvianočnej pohody je pre domácich a návštevníkov pripravený aj bohatý kultúrny program, v ktorom vystúpia ĽH Bystrianka, FS Levočan, DFS Podtatranček, Ringo Band, Dychová hudba mesta Levoča a nebude chýbať ani vianočná rozprávka.

Vianočná párty

16.decembra 2017 o 15:00, Materské centrum

V sobotu sa môžu zabaviť deti na vianočnej párty v Materskom centre Dietka. Pripravené budú rôzne súťaže, zdobenie medovníkov a spoločne si vyzdobia aj vianočný stromček. Po dobre vykonanej práci sa môžu zabaviť na detskej diskotéke. Nebude chýbať ani malé občerstvenie či detský vianočný punč.

Spišské klapancie

16. decembra 2017 o 18:00 a 19:00 , Provinčný dom

Múzeum Spiša pripravilo na sobotu večer zaujímavú večernú prehliadku výstavy Divadelný Spiš spojenú s divadelným predstavením Spišské klapancie divadelného súboru Hviezdoslav.

Tichá noc 2017

16.decembra 2017 o 16:00, koncertná sieň Reduty

Miešaný spevácky zbor Chorus Iglovia pripravil pre svojich priaznivcov a milovníkov zborového spevu vianočné koncerty zo začiatkom o 16:00 a 19:00 v koncertnej sieni Reduty. Na koncertoch vystúpi aj hosť, ktorým je miešaný spevácky zbor z estónskeho Tallinu TALLINNA KAMMERKOOR.

Ivatu (RU)

16. december 2017 o 19:00 v čajovni Alchýmka

Koncert skupiny IVATU z Moskvy, ktorá v rámci svojho zimného európskeho turné navštívi popri miliónových metropolách exkluzívne aj Spišskú Novú Ves si budete môcť vychutnať v sobotu večer. Hudba IVATU je temná, poetická a veľmi melodická, neraz označovaná aj ako mysteriózna.

HK SNV – Topoľčany

17 .decembra 2017 o 17:00, Zimný štadión

Na konci víkendu si v ďalšom kole prvej hokejovej ligy zmerajú sily naši hokejisti so súpermi z Topoľčian.

Star Wars: Poslední Jediovia

17 .decembra 2017 o 19:00, kino Mier

Legendárna vesmírna sága pokračuje.Vo filme Star Wars: Poslední Jediovia štúdia Lucasfim pokračuje sága rodu Skywalkerov. Rey, hrdinka predchádzajúceho filmu Sila sa prebúdza, sa pridáva k Lukovi Skywalkerovi a spolu odhaľujú pradávnu záhadu Sily a tajomstvá minulosti rádu Jediov. Milovníci sci- fi si prídu na svoje v nedeľu večer.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame