Správy

Veľká rekonštrukcia v krompašskej nemocnici za 3,71 milióna: Na toto sa pripravte

Nemocnica Krompachy pokračuje v modernizácii svojho gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia, práce sa začali vo februári tohto roka a epidemiologická situácia ich nespomalila.

Ilustračný obrázok k článku Veľká rekonštrukcia v krompašskej nemocnici za 3,71 milióna: Na toto sa pripravte
Zdroj: TASR

Ako informovala hovorkyňa skupiny Agel SK Martina Pavliková, nemocnica na túto rekonštrukciu získala z eurofondov 3,71 milióna eur. Stavba by podľa nej mala byť hotová v júni budúceho roka a nemocnica sa na financovaní bude podieľať desiatimi percentami.

Stavba sa realizuje presne podľa harmonogramu a bez komplikácií. „Momentálne začala príprava technologických častí a dopĺňania nových rozvodov. V exteriéri rekonštruovanej budovy sa realizovali sanačné práce a príprava lešenia pred začatím prác na zateplení. V najvyššom bode podlažia bola odstránená pôvodná strecha a začali práce na nadstavbe štvrtého podlažia,“ hovorí riaditeľ nemocnice Miroslav Kraus.

Podľa neho modernizáciou gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia sa rozšíri kapacita oddelenia na 34 lôžok, pribudnú izby s vysokým štandardom aj s možnosťou individuálneho prístupu k pacientkam, vzniknú nové pôrodné a operačné sály.

Kraus dopĺňa, že súčasťou príspevku z eurofondov je aj doplnenie prístrojovej techniky v nemocnici – výmena CT prístroja za prístroj s vyšším štandardom, výmena RTG prístroja za plne digitalizovaný prístroj, operačné stoly a lampy pre gynekologicko-pôrodnícke oddelenie.

Pavliková dodáva, že modernizácia oddelenia, vzhľadom na svoj rozsah, nie je možná počas jeho prevádzky, preto sa nemocnica rozhodla celé oddelenie presťahovať do náhradných priestorov, ktoré sa nachádzajú v pavilóne E. Aj tieto však museli prejsť kompletnou rekonštrukciou.

Nemocnica Krompachy zabezpečuje základnú zdravotnú starostlivosť pre spádovú oblasť 50.000 obyvateľov. Nemocnica má šesť základných oddelení a 12 odborných ambulancií.

Nemocnica v Krompachoch prejde výraznými zmenami
3
Galéria
Zdroj: TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie