Rôzne

Naše mesto sa pripojí ku krásnej akcii: Takto sa zmení spišskonovoveská Radnica

Už čoskoro budeme môcť zažiť v našom meste nevšedné okamihy. Spišská Nová Ves sa už po druhýkrát zapojí do medzinárodnej kampane.

Ilustračný obrázok k článku Naše mesto sa pripojí ku krásnej akcii: Takto sa zmení spišskonovoveská Radnica
Zdroj: Dnes24.sk

Mesto Spišská Nová Vessa v spolupráci s Občianskym združením Spoločnosť na pomoc osobám s autizmom (SPOSA) v piatok 30. marca už po druhýkrát zapojí do medzinárodnej kampane Light It Up Blue, čo v preklade znamená Rozsvieťme to namodro.

Druhý apríl je Svetovým dňom informovanosti o autizme a v tento deň bude naša radnica osvetlená modrým svetlom podobne ako mnohé významné budovy a pamätihodnosti po celom svete, napr. Empire State Bulding v New York, Opera v Sydney, Niagarské vodopády a ďalšie. Osvetlením významných budov na modro vyjadruje spoločnosť pochopenie a súcit autistom.

Medzinárodnú kampaň vedie svetová organizácia pracujúca v prospech autistickej populácie Autizm Speaks. Mesto takto podporí akciu, ktorá je prejavom ľudskej tolerancie a pomáha v spoločnosti akceptovať ľudí s poruchami autizmu.

„Boja sa, keď sa my nebojíme a nesmejú sa, keď sa my smejeme. Nerozumejú našim pravidlám. Náš svet im pripadá neštrukturovaný, chaotický, nepochopiteľný, nejednoznačný, zbytočne komplikovaný a nejasný, preto potrebujú svoje stereotypy a rituály, aby s nami dokázali žiť. Môžeme ich rešpektovať, oceniť, pochopiť, akceptovať a pomáhať im skvalitniť a zmeniť ich život k lepšiemu. Zároveň môžeme myslieť na to, že oni svojou prítomnosťou a jedinečnosťou často zaujímavým spôsobom menia ten náš,“ uviedla organizátorka tejto kampane Ľudmila Bačkaiová.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie