Námestie Spišskej zaplnili škôlkari: Oslavovali Deň materských škôl, pozrite si to

Poriadne veselo bolo v utorok doobeda priamo v centre Spišskej Novej Vsi. Pred budovou Reduty sa zišli škôlkari, aby oslávili svoj deň.

Jana Buvalová

Takmer tristo malých škôlkarov zaplnilo priestor pred budovou Reduty v Spišskej Novej Vsi, aby spoločne oslávilo Deň materských škôl. Do podujatia sa zapojilo 14 škôlok z nášho mesta a spoločne sa poriadne zabávali.

Deň materských škôl vyšiel podľa slov učiteľky materskej školy a spoluorganizátorky tohto milého podujatia Anny Šmelkovej, z iniciatívy slovenského výboru Svetovej organizácie pre predškolskú výchovu a v Spišskej ho oslavovali deti takto spoločne už po druhýkrát.

Zdroj: Dnes24.sk

„Týmto podujatím sme si pripomenuli významný deň v dejinách predškolskej pedagogiky, ktorým je 4. november 1829, kedy bola založená v Banskej Bystrici prvá detská opatrovňa na území Slovenska. Jej zakladateľkou bola grófka Mária Terézia Brunswická. Zároveň sme sa aj týmto spôsobom snažili podporiť poslanie a význam materskej školy v živote dieťaťa,“ povedala pre náš portál.

Počasie prialo a tak okrem spoločného stretnutia čakalo na deti aj prekvapenie v podobe rozprávkových postáv, spoločne si zaspievali škôlkarsku hymnu a nakoniec si všetci aj zatancovali. Spoločný sprievod ukončili spoločnou fotkou pred budovou Radnice.

Sledujte nás aj na našom Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah zo Spišskej a okolia.

Zdroj: Dnes24.sk