Správy

Nakazená rodina zo Spišského Podhradia: Mesto zatvára škôlku a pridáva opatrenia

Dom, v ktorom žije matka a tri dcéry s koronavírusom, je už v karanténe. Spišské Podhradie reaguje na ďalšiu vlnu opatreniami.

Ilustračný obrázok k článku Nakazená rodina zo Spišského Podhradia: Mesto zatvára škôlku a pridáva opatrenia
Zdroj: TASR

V Spišskom Podhradí v lokalite Rybníček sú štyria ľudia pozitívni na ochorenie COVID-19, ktorí sa v júni vrátili z Anglicka. V súvislosti s tým zasadal v stredu krízový štáb mesta a prízemný dom, v ktorom žije nakazená rodina sa už nachádza v karanténe, potvrdil to primátor Spišského Podhradia Michal Kapusta.

O štyroch nových pacientoch z našich končín sme vás informovali v článku: Nový koronavírus: Susedný okres hlási 4 nové prípady

„Od 6. do 9. júna sa vrátilo 19 ľudí z Anglicka, no prihlasujú sa nám ďalší, ktorí tu sú už týždeň, ale my sme o nich nevedeli. Zatiaľ nám prišli výsledky testovania jednej rodiny, kde sú štyria pozitívni – matka a tri dcéry, otec je zatiaľ negatívny, ale už sa nachádza v karanténe s nimi. Dnes by mali prísť výsledky druhej rodiny a tie zvyšné sa budú testovať vo štvrtok (18. 6.),“ priblížil primátor.

Zdôrazňuje, že ide o tretiu vlnu nákazy ochorenia COVID-19 v meste Spišské Podhradie. Prvá vlna bola, keď sa ľudia vrátili z rakúskych Álp. Vtedy boli tri pozitívne prípady. Druhá vlna bola po návrate ľudí z Anglicka, zaznamenali sa ďalšie tri pozitívne prípady.

Kapusta chystá ďalšie opatrenia v súvislosti s rozšírením nákazy. „Zatvorili sme škôlku, kde chodili deti z tejto časti mesta a zajtra máme sedenie s riaditeľmi škôl o tom, čo ďalej. Je vysoko pravdepodobné, že neotvoríme na obidvoch základných školách druhý stupeň od pondelka tak, ako bolo plánované. Otázkou ostáva prvý stupeň a druhá škôlka,“ dodáva primátor.

Chcete mať vždy po ruke aj informácie zo Slovenska či zo sveta? Sledujte Facebook Dnes24.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie