Rôzne

Na svete je nová linka: Cestujúci sa ňou jednoduchšie dostanú do Slovenského raja

Novou autobusovou linkou sa od začiatku letných prázdnin cestujúci jednoduchšie dostanú do Slovenského raja.

Ilustračný obrázok k článku Na svete je nová linka: Cestujúci sa ňou jednoduchšie dostanú do Slovenského raja
Zdroj: TASR

Od 1. júla totiž udelil Košický samosprávny kraj (KSK) dopravcovi eurobus, a.s., novú dopravnú licenciu na linku pravidelnej autobusovej dopravy, ktorá zabezpečí počas voľných dní dopravné spojenie zo Spišskej Novej Vsi, cez Čingov, Kopaneckú cestu a Dobšinskú ľadovú jaskyňu do Dediniek a späť.

Aj do ústia najdlhšej tiesňavy

„Týmto dopravným spojením sme chceli počas prázdnin zlepšiť dostupnosť západnej časti Slovenského raja po Kopaneckej ceste, ktorú sme vlani zrekonštruovali. Pre turistov vznikne možnosť cestovať pravidelnou autobusovou dopravou do ústia najdlhšej tiesňavy v Slovenskom raji, do Veľkého Sokola, k Dobšinskej ľadovej jaskyni či do Dediniek,“ uviedol predseda KSK Rastislav Trnka.

Dodal, že zámer pravidelnej autobusovej linky do Slovenského raja nadväzuje na minuloročný úspešný projekt Oblastnej organizácie cestovného ruchu Slovenský raj & Spiš, ktorá vlani prevádzkovala Letný autobus.

Nadväzujúci spoj

Nové autobusové spojenie zároveň slúži ako nadväzujúci autobusový spoj pre mimoriadny turistický vlak Ľadový expres, ktorý krajská samospráva prevádzkuje prostredníctvom svojej Krajskej organizácie cestovného ruchu a Železničnej spoločnosti Slovensko. Linka totiž premáva v nadväznosti na príchod vlaku zo Stratenej a premáva cez Hrabušice.

Autobus štartuje v Spišskej Novej Vsi o 7.20 h a nadväzuje na rýchlik Čingov. Pri ceste z Dediniek nadviaže o 9.55 h v Stratenej na Ľadový expres. Autobusové spoje budú premávať počas voľných dní až do 31. augusta. Prvým spojom sa do Národného parku Slovenský raj cestujúci odvezú už v piatok 5. júla. Na linke platí tarifa prímestskej pravidelnej autobusovej dopravy s možnosťou platenia bezkontaktnou čipovou kartou.

V priloženej fotogalérii sa môžete pokochať parádnymi zábermi zo Slovenského raja.

Krásne ZÁBERY Zuzany zo Spišskej: Vznikli na obľúbenom mieste Slovenského raja
15
Galéria

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie