Jana Buvalová Kultúra

Na čo sa tešiť cez víkend v Spišskej? Jedným z lákadiel je burza starožitností

Voľné dni môžete stráviť doma aj na podujatiach v našom meste. Tento víkend si na svoje prídu opäť malí aj veľkí Novovešťania.

Ilustračný obrázok k článku Na čo sa tešiť cez víkend v Spišskej? Jedným z lákadiel je burza starožitností
Zdroj: Dnes24.sk

Spišská burza starožitností a kuriozít

23. novembra 2019 od 8:00 hod., staré trhovisko

V predposlednú novembrovú sobotu sa zmení staré trhovisko v Spišskej Novej Vsi na niekoľko hodín na miesto spomienok. Bude sa tam totiž konať pravidelná burza starožitností, ale nájdete tam aj zberateľské predmety a predmety minulých čias. Verejné korčuľovanie

Ľadové kráľovstvo

22. a 23. novembra 2019 o 17:00 hod., kino Mier

Prečo sa Elsa narodila s magickými schopnosťami? Odpoveď na túto otázku ju láka, zároveň však ohrozuje jej kráľovstvo. Spolu s Annou, Kristoffom, Olafom a Svenom sa vydávajú na pozoruhodnú a nebezpečnú cestu. Vo filme Ľadové kráľovstvo sa Elza obávala, či jej schopnosti nie sú pre svet príliš mocné a nebezpečné. V Ľadovom kráľovstve 2 musí dúfať, že sú dostatočné.

Verejné korčuľovanie

23. a 24. novembra 2019, od 17:30hod., Zimný štadión

Sobotný aj nedeľný podvečer môžete stráviť aj aktívne na Zimnom štadióne v Spišskej Novej Vsi. Na svoje si prídu milovníci korčuľovania, pre ktorých bude štadión otvorený v sobotu aj nedeľu dve hodiny.

Appka

23. novembra 2019 o 19:00 hod., kino Mier

Partia kamarátov si zo zvedavosti nainštaluje novú appku, ktorá vie vypočítať, koľko času vám ostáva do smrti. Sranda končí keď ľudia okolo, ktorým v appke ostávalo pár dní života, začnú skutočne náhle umierať.

Nedeľný kreatívny ateliér: Bábkové divadlo

24. novembra 2019 od 13:00 hod., Galéria umelcov Spiša

Nedeľné popoludnie môžete v Spišskej Novej Vsi využiť aj na tvorba divadelnej bábky z odpadových materiálov. Ako na to vám v Galérii umelcov Spiša ukáže lektorka, Zuzana Juháziová.

Náš farebný svet 2

24. novembra 2019 o 16:00 hod., Kaviareň eLAra

Spojená škola internátna v Levoči v spolupráci s kaviarňou eLAra pripravili v nedeľu popoludní predajnú výstavu prác žiakov so zrakovým a mentálnym postihnutím.

Médea – red emptiness

24. novembra 2019 o 19:00 hod., Divadlo Kontra

Do divadla Kontra zavíta hosť z Grécka, Despina Sarafeidou. Dve Médey – jedna herečka. Majestátnosť a vášeň v jednej osobe. Hra, v ktorej je zakázaná vražda. Hĺbková štúdia mýtu. Poetický mysticizmus. Povinné predstavenie pre každého, kto hľadá niečo iné a tiež pre každého, kto miluje silné divadlo.

Vlastníci

24. novembra 2019 o 19:00 hod.,kino Mier

Komédia pre tých, čo to nezažili. Dráma pre tých, ktorí tým žijú. Mnohí majitelia bytov to poznajú z vlastnej skúsenosti. Hrdinami filmu Vlastníci sú totiž práve majitelia. Majitelia bytov v staršom nájomnom dome, ktorí sedia na domovej schôdzi a pokúšajú sa o nemožné. Vyriešiť vo vzájomnej zhode problémy týkajúce sa správy ich domu… Sú medzi nimi rojkovia jednajúci v prospech celku, vypočítaví prospechári či rafinovaní manipulátori, ale aj ľudia stratení v pocitoch vlastnej bezvýznamnosti. A títo všetci sa musia nakoniec dohodnúť.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah zo Spišskej a okolia.

Hl. foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie