Môžeme sa tešiť, víkend je už tu: TOTO si nenechajte ujsť v Spišskej a okolí

Ešte nemáte program na víkend. Možno vám pri rozhodovaní pomôže hneď niekoľko našich tipov na zaujímavé podujatia v Spišskej a okolí, ktoré radíme zažiť.

Jana Buvalová
Ilustračný obrázok k článku Môžeme sa tešiť, víkend je už tu: TOTO si nenechajte ujsť v Spišskej a okolí
Zdroj: Dnes24.sk

Kontajner spomienok

18. augusta 2017, Galéria umelcov Spiša

Galéria umelcov Spiša pripravila k 30. výročiu svojho založenia (v r. 1987) prvú komplexnejšiu dokumentačnú výstavu, ktorá je prvým galerijným projektom zameriavajúcim sa na „recykláciu“ vybraných dokumentačných a historických faktov, pričom má cielene zakomponované interaktívne stanice na doplnenie tradičnej výstavnej prezentácie. Výstavu si môžete pozrieť až do 3. decembra.

Harhovske čuda a zabaviska

18. – 19. augusta 2017, Spišský Hrhov

Už dnes štartuje pravidelné podujatie v Spišskom Hrhove. Na dvojdňovom festivale nebude chýbať výroba maxi výrobku, ktorý bude zároveň okrem obrích rozmerov aj funkčný. Na domácich ako aj návštevníkov čaká tradičný dožinkový sprievod či súťaž v hľadaní ihly v kope sena. Sily si zmerajú bežci v takzvanej Harhovskej desiatke a gurmáni budú môcť ochutnať stredomorskú aj typicky spišskú kuchyňu. Festival spestria aj hudobné skupiny, Sám Sebou, Hrdza či Drišľak v piatok to zase roztočí Dara Rolins.

800. výročie Spišských Tomášoviec

19. – 20. augusta 2017, Spišské Tomášovce

Aj na skok od Spišskej sa bude počas víkendu oslavovať. Spišské Tomášovce oslavujú 800. výročie prvej písomnej zmienky o obci a pri tejto príležitosti pripravili pre domácich ako aj návštevníkov zaujímavý program. Vystúpia skupiny Sčamba, Sám Sebou, či FS Šafolka. Nebude chýbať ani remeselný jarmok spojený s tvorivými dielňami. Počas podujatia sa predstavia aj umeleckí rezbári zo Spiša. Pre deti sú pripravené rôzne hry, súťaže, maľovanie na tvár, skautské animácie, či mini farma domácich zvieratiek.

Sólo

18. augusta 2017 o 19:00, Divadlo Kontra

Milovníci divadelnej tvorby si zase prídu na svoje v piatok podvečer. V divadle Kontra odohrajú herci jeden z najkrajších poetických textov Samuela Becketta. Tohto roku toto dielo mohli vidieť aj návštevníci na festivaloch v Gdaňsku, Turecku a na Ukrajine.

Night run

19. augusta 2017 o 18:00, mesto Gelnica

V sobotu podvečer odštartuje v Gelnici 2. ročník nočných bežeckých pretekov. Trať povedie ulicami mesta. Pretekov sa môžu zúčastniť muži aj ženy v niekoľkých vekových kategóriach. Nočný beh bude mať desať kilometrov.

Katarína Veľká

19. augusta 2017 o 19:00, Divadlo Kontra

Hosťom divadla Kontra bude významná slovenská herečka a prvá dáma divadla jedného herca Milka Zimková. V sobotu podvečer podá výpoveď o vášniach a strastiach ruskej imperátorky, pohľad na život cárovnej, ktorá ovplyvnila politiku aj kultúru svojej doby.

Hore za láskou

19. augusta 2017 o 21:15, pred Redutou

Posledný film v rámci Letného kina si môžete vychutnať v sobotu v noci pod hviezdami v centre Spišskej. Romantická komédia o tom, že láska nepozná hranice a v prípade 1,5-metrového Jeana Dujardina – ani výšku. Diane (Virginie Efira) je krásna žena, pracuje v renomovanej právnickej firme, má zmysel pre humor – je jednoducho ženou, za ktorou sa otočí každý chlap. Diane však práve prešla nešťastným manželstvom končiacim rozvodom, ale je znova pripravená nájsť muža svojich snov. Existuje však niečo také ako náhoda alebo osud?

II Cuore Barocco

20. augusta 2017 o 16.00 v Kos­tole Nepoškvrneného počatia Panny Márie (Malý kostol)

Nedeľné popoludnie bude patriť v Spišskej Novej Vsi vážnej hudbe a významným skladateľom barokovej hudby. V malom kostole zaznejú skladby od Johanna Sebastiana Bacha, Vivaldiho a Georga Friedricha Händela. Vstupné je dobrovoľné.

Promenádne podujatia pred Redutou

20 . augusta 2017 o 16:00, pred Redutou

Ani v Spišskej na námestí v nedeľu neprídu ľudia skrátka. Na svoje si prídu deti aj dospelí. O 16:00 je pripravená rozprávka pre deti v podaní Divadla zo šuflíka (Žilina) – Janko a Marienka. Po rozprávke vám zase nedeľné popoludnie spríjemnia priamo na námestí ľudová hudba Romana Barabasa.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info zo Spišskej a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame