Kultúra

Mladí divadelníci a ich umenie: V Spišskom divadle sa predstavia detskí herci z regiónu

Priestory Spišského divadla zaplnia koncom marca detskí herci, ktorí sa budú snažiť čo najlepšie prezentovať svoje divadelné umenie.

Ilustračný obrázok k článku Mladí divadelníci a ich umenie: V Spišskom divadle sa predstavia detskí herci z regiónu
Zdroj: Dnes24.sk

Danka a Janka trochu inak, Hmyzúškovia o (Ne) smelej myške, Deduškove narodeniny, Marko a Betka či O hlúpej žene sú názvy rozprávok, ktorými sa pokúsia zaujať mladí herci. Regionálnu súťažnú prehliadku detskej dramatickej tvorivosti pod názvom Z rozprávky do rozprávky organizuje Spišské osvetové stredisko v Spišskej Novej Vsi v spolupráci so Spišským divadlom 27. marca 2019.

Na divadelných doskách sa predstavia deti z dramatických krúžkov fungujúcich popri základných školách a na základných umeleckých školách v okresoch Spišská Nová Ves a Gelnica. Podľa slov odbornej pracovníčky Spišského osvetového strediska Moniky Tkáčovej sa môžeme tešiť na šesť predstavení adresovaných detskému divákovi.

„Pedagogičky, ktoré vedú školské divadlá absolvovali jesenný víkendový workshop zameraný práve na rozvoj dramaturgie a metodiku práce s detským hercom. Veríme, že ich nové nadobudnuté poznatky sa pekne zúročili a ich výsledky uvidíme aj na tejto prehliadke,“ ozrejmila Tkáčová.

Ako doplnila, toto podujatie je jedinečnou každoročnou príležitosťou na prezentáciu malého herca a neopakovateľným zážitkom pre malého diváka. „Veríme, že tomu bude tak aj tento rok,“ uzavrela.

Sledujte nás aj na našom Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah zo Spišskej a okolia.

Deti v Spišskej si užili koniec fašiangov karnevalom na ľade. Atmosféru podujatia zachytenú na fotkách si môžete pozrieť v priloženej galérii.

OBRAZOM: Obdobie fašiangov ukončili najmenší v našom meste karnevalom na ľade
17
Galéria

Hl. foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie