Iné športy

Mladé spišskonovoveské volejbalistky na víťaznej vlne: Takto si poradili so súperkami

Úspešné zápasy našich mladých volejbalistiek. Svoje sily si zmerali so súperkami mladšie žiačky aj juniorky.

Ilustračný obrázok k článku Mladé spišskonovoveské volejbalistky na víťaznej vlne: Takto si poradili so súperkami
Zdroj: VK SNV

Aj uplynulý víkend bol pre novoveské volejbalistky úspešný. Mladšie žiačky sa zúčastnili prvého turnaja, juniorky čakali súperky zo Stropkova. Obidve družstvá zabodovali na plnej čiare.

„Prvý turnaj mladších žiačok dopadol pre Spišskú na výbornú. Z dvoch zápasov, dve výhry 3:0, čo všetky motivuje do ďalšej práce. Baby ma veľmi milo prekvapili, keďže sme sa deň pred turnajom naučili hrať na dve nahrávačky. Zmätky na ihrisku boli minimálne, čo ma fakt veľmi teší. Všetky hráčky dali do zápasov srdiečko a bojovnosť, k tomu sa pridalo výborné podanie a tak to ma byť," zhodnotila po zápasoch trénerka mladších žiačok-6 Natália Bodáková s tým, že podľa nej boli dobré všetky hráčky, no veľký prehľad a chuť po víťazstve prejavila najmä Karolína Augustiňáková, ktorá nevzdala ani jednu loptu.

  • VK SNV– VK Slávia TU Košice 3:0 (12,14,12)
  • VK SNV– VK ZŠ Lendak 3:0 (12,10,19)

Darilo sa aj juniorkám, ktoré sa postavili proti Stropkovu. „Dievčatá podali zatiaľ asi najlepší výkon. Veľmi sme si pomohli podaním, súpera sme zatlačili a tak sa nám lepšie bránil útok. Priebeh celého dvojzápasu sa lámal vo 4. sete prvého zápasu, kde dievčatá hrali obetavo a trpezlivo. V oboch zápasoch veľmi dobre zahrala Sima Slivošová. Milým prekvapením bolo aj to, že svoje posty si ustáli aj staršie žiačky, a to veľmi dobre," povedal tréner junioriek Radovan Žigraj.

VK SNV – MVK Stropkov 3:1 (20,15,–23,27) a 3:0 (14,13,22)

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah zo Spišskej a okolia.

Hl. foto: juniorky VK SNV

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie