Jana Buvalová Krimi

Miro (53) v podmienke si to namieril do cudzej špajze: Načapal ho ale majiteľ

Viackrát súdne trestaného Miroslava zo Spišskej Novej Vsi neodradila ani skutočnosť, že je v podmienke. Napriek tomu, si to podľa mužov zákona, namieril do špajze rodinného domu v Smižanoch. Nerátal s tým, že bude pri krádeži pristihnutý majiteľom domu.

Ilustračný obrázok k článku Miro (53) v podmienke si to namieril do cudzej špajze: Načapal ho ale majiteľ
Zdroj: TASR

Ako informovala košická policajná hovorkyňa Jana Mésarová spišskonovoveskí policajti z prečinu porušovania domovej slobody a prečinu krádeže obvinili 53-ročného Miroslava zo Spišskej Novej Vsi. Podľa slov Mésarovej bol Miroslav viackrát súdne trestaný za majetkovú trestnú činnosť. „Včera popoludní páchateľ preskočil plot a vošiel na pozemok rodinného domu v obci Smižany okres Spišská Nová Ves. Potom vošiel do špajze vedľa letnej kuchyne, z ktorej chcel ukradnúť veci. To sa mu ale nepodarilo, pretože ho pri čine prichytil majiteľ. Preskočil plot a dal sa na útek,“ ozrejmila policajná hovorkyňa.

„Privolané policajné hliadky podozrivého muža zadržali bezprostredne po spáchaní trestného činu. Vlastníkovi domu nespôsobil žiadnu škodu, avšak tento skutok spáchal aj napriek tomu, že bol za taký čin v predchádzajúcich dvadsiatich štyroch mesiacoch odsúdený,“ doplnila Mésarová. Obvinený muž bol umiestnený do cely policajného zaistenia s návrhom na väzobné stíhanie. Za tieto skutky mu teraz hrozí až trojročné väzenie.

Foto: ilustračné

Zdroj: Policajný zbor SR

Rýchle správy

Najčítanejšie