Ilustračný obrázok k článku Požiar zachvátil domov dôchodcov v Spišskej Novej Vsi: Hasiči i záchranári v akcii
4
Galéria

Požiar zachvátil domov dôchodcov v Spišskej Novej Vsi: Hasiči i záchranári v akcii

Hasiči bojujú s požiarom v domove dôchodcov v Spišskej Novej Vsi.

Aktualizované Krimi
Aktualizované Krimi

Požiar zachvátil domov dôchodcov v Spišskej Novej Vsi: Hasiči i záchranári v akcii

Hasiči bojujú s požiarom v domove dôchodcov v Spišskej Novej Vsi.

Ilustračný obrázok k článku Požiar zachvátil domov dôchodcov v Spišskej Novej Vsi: Hasiči i záchranári v akcii
4
Galéria

Operačný dôstojník Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Košiciach potvrdil, že na mieste aktuálne zasahuje 11 profesionálnych hasičov s ôsmimi kusmi techniky a ďalšie dve jednotky hasičských dobrovoľníkov.

Hasiči zatiaľ nepotvrdili zranené osoby, na mieste však zasahuje záchranná zdravotná služba.

Záchranári ostávajú pri požiari a v prípade potreby sú pripravení pomôcť.

Domov dôchodcov je v správe mesta Spišská Nová Ves, jeho zástupcovia sú podľa hovorkyne mesta Edity Gondovej na mieste a situáciu sa snažia riešiť.

Požiar hasičom nahlásili okolo 13.30 hod, bližšie informácie k jeho vzniku či príčinám zatiaľ nie sú známe.

Dôchodcovia sú evakuovaní

Riaditeľ domova dôchodcov Štefan Šiška potvrdil, že v priebehu polhodiny od vypuknutia požiaru sa podarilo všetkých z horiacej budovy evakuovať. „V zariadení bolo 190 ľudí, nikto zo zamestnancov ani klientov sa, našťastie, nezranil. Momentálne máme zasadnutie krízového štábu, kde budeme riešiť, kam týchto ľudí umiestnime. Budova je pomerne dosť zničená,“ zhodnotil situáciu Šiška.

Dodal, že oheň sa pravdepodobne začal šíriť z nejakého miesta spod strechy a zasiahol aj nižšie poschodia. Hasiči sú stále na mieste a snažia sa požiar zlikvidovať. „Škody budú vysoké, pravdepodobne sa aj časť strechy prepadla na štvrté poschodie,“ dodal riaditeľ.

Krajská policajná hovorkyňa z Košíc Lenka Ivanová doplnila, že osoby odvážajú z miesta udalosti evakuačnými autobusmi nateraz do miestnej športovej haly.

Uzavretá križovatka

Spišskonovoveskí dopravní policajti zároveň pre požiar uzavreli križovatku ulíc Gorkého a Brezovu ulicu, prichádzajúcich vodičov navigujú na obchádzkové trasy. „Všetci policajti na mieste bez rozdielu zaradenia a funkcie pomáhajú ľuďom dostať sa čo najskôr do bezpečia a usmerňujú dopravu. Po uhasení požiaru sa začne obhliadka miesta požiaru, reálne to však bude možné až po kompletnej likvidácii,“ dodala Ivanová.

Samospráva mesta Spišská Nová Ves na sociálnej sieti informovala, že ľudí, ktorých bolo nutné zo zariadenia evakuovať, rozmiestňujú do nemocníc, hotelov a domáceho ubytovania. V športovej hale sa realizuje len ich prerozdelenie.

Aktualizované: Požiar domova dôchodcov v Spišskej Novej Vsi sa hasičom podarilo lokalizovať. Potvrdila to hovorkyňa Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru Jana Matis Libová s tým, že hasiči sú stále na mieste a dohášajú skryté ohniská.

Podľa predbežných informácií vyhorelo celé podkrovie objektu, ktoré bolo obývané klientmi. Je predpoklad, že škody budú vysoké. Aj z tohto dôvodu na miesto smerujú príslušníci Požiarnotechnického a expertízneho ústavu rezortu zdravotníctva z Bratislavy, ktorí určia príčiny vzniku požiaru,“ objasnila Matis Libová.

Témy, ktoré hýbu Slovenskom:

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín