V banke v Krompachoch došlo k rukojemníckej dráme!

Polícia informovala, že v piatok 1. júna došlo v banke v Krompachoch k rukojemníckej dráme. Tu sú podrobnosti!

Aktualizované
Ilustračný obrázok k článku V banke v Krompachoch došlo k rukojemníckej dráme!
Zdroj: TASR

Krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová uviedla, že dnes v čase o 11.09 hod. bol prijatý núdzový signál o lúpeži, ku ktorej malo dôjsť v jednej z bánk v meste Krompachy (okr. Spišská Nová Ves).

„Hliadky Policajného zboru boli okamžite vyslané na miesto, kde zistili, že v budove banky sa nachádza muž, ktorý by mal byť ozbrojený a ktorý ako rukojemníčku zadržiava jednu zo žien pracujúcich v banke,“ povedala Ivanová.

Tá zároveň dodala, že príslušníci Policajného zboru okamžite vykonali všetky potrebné bezpečnostné opatrenia a na miesto sa dostavili policajti Pohotovostného policajného útvaru Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach na čele so skupinou vyjednávačov. „Počas vyjednávania bol vykonaný služobný zákrok. Dve pracovníčky banky, ktoré sa v nej nachádzali, boli oslobodené, neutrpeli žiadne zranenia, a bol im privolaný posttraumatický tím,“ uviedla krajská policajná hovorkyňa.

„Podozrivý 32-ročný miestny muž bol na mieste zadržaný a po lekárskom vyšetrení bude eskortovaný na Krajské riaditeľstvo Policajného zboru k vykonaniu ďalších potrebných procesných úkonov. Vec bude vyšetrovať vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach ako podozrenie z trestného činu brania rukojemníka, za ktorý hrozí páchateľovi v prípade dokázania viny trest odňatia slobody na sedem až 12 rokov,“ dodala Ivanová.

Foto: ilustračné

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info zo Spišskej a okolia.

Zdroj: Dnes24.sk