JAB Rôzne

Milovníci jarmočnej atmosféry sa dočkali: Spišský trh už štartuje, zábery z miesta

V centre nášho mesta začína vládnuť jarmočná atmosféra. Spišský trh už štartuje. Pozrite si zábery priamo z miesta.

Zdroj: Dnes24.sk

Milovníci jarmočnej atmosféry si v Spišskej Novej Vsi prídu najbližšie dni na svoje. V našom meste sa už rozbieha tradičné podujatie. 64. ročník Spišského trhu bude tento rok dokonca bez plastov. Tešiť sa môžeme na 500 stánkov, rôzne jarmočné jedlá či atrakcie pre menších aj veľkých.

Od dnešného rána až do nedele je širšie centrum mesta uzatvorené. Slávnostné otvorenie sa bude konať v piatok o 18:00 hod na veľkom pódiu, kedy okrem skupiny historického šermu Jágo sa môžeme tešiť aj na bubnovú šou či domáci folklórny súbor Čačina.

Súčasťou Spišského trhu je aj Spiš Expo, ktorá sa tento rok bude konať v športovej hale od piatku do nedele. Na svoje si prídu aj milovníci kaktusov a bonsajov, ktorých 24. ročník výstavy bude prebiehať v Dome Matice slovenskej počas najbližších štyroch dní.

Prví návštevníci si to na trh namierili už dnes. Niektorí účelovo, iní len v rámci prechádzky. „Najradšej chodím na trh práve na jeho začiatku. Nie je tu ešte veľa ľudí, dá sa v pokoji bez tlačenice vybrať, čo potrebujem. Štvrtok je na nákupy najlepší," povedala nám na trhu pani Zuzana.

V rámci prechádzky zavítala na Spišský trh aj rodinka s deťmi. „Prešli sme trhom, kúpime nejaké maličkosti a pokračujeme ďalej na ihrisko.„ Oslovené prázdninujúce deti najviac lákajú atrakcie a kolotoče. „Boli sme zvedavé na ruské kolo aj na to, aké kolotoče sú tento rok. Dnes len pozeráme, zajtra sa však určite vrátime zažiť trochu andrenalínu,“ prezradili nám.

Ako to vyzeralo v centre mesta počas našej návštevy si môžete pozrieť na záberoch.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah zo Spišskej a okolia.

FOTOREPORTÁŽ: V našom meste sa už rozbieha obľúbený Spišský trh
24
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie