Kultúra

Milovníci filmov sa potešia: Do Spišskej mieria skvelé snímky severskej kinematografie

V januári prináša Film Europe do kín už po piatykrát severskú filmovú lekciu Scandi. Kino Mier premietne v rámci tohto festivalu tieto snímky.

Ilustračný obrázok k článku Milovníci filmov sa potešia: Do Spišskej mieria skvelé snímky severskej kinematografie
Zdroj: TASR

Milovníci severskej kinematografie sa môžu tešiť na reprezentatívnu prehliadku súčasnej severskej kinematografie Scandi, ktorá prinesie aj tento rok výber najnovších filmov z Dánska, Švédska, Nórska a Fínska. V Spišskej Novej Vsi v kine Mier môžete vidieť dva z nich už o niekoľko dní. Ktoré to sú?

AMATÉRI

16. januára o 19:00

Vitajte v Lafors! Malej švédskej komunite, ktorá nutne potrebuje nový začiatok. Nádej vysvitne, keď nemecký lacný supermarket Superbilly začne uvažovať o tom, že by u nich otvoril novú pobočku. Vzniklo by 500 nových pracovných miest, ktoré by všetko zmenili! Miestny úradník Musse má tu česť nakrútiť o mestečku Lafors reklamu. Ale Aida a Dana vezmú iniciatívu do svojich rúk a za pomoci mobilu selfies nakrúcajú všetkých tých, ktorí v reklame nemali byť. Boj o to, kto má právo reprezentovať Lafors začína! Dráma, Švédsko, titulky, 102 min., MP-15

Dragon Award v kategórii ,,najlepší severský film”.

ACH … TIE VIANOCE!

17. januára 2019 o 19:00

Trpká komédia dánskej hereckej hviezdy Papriky Steen o tom, že rodina je najväčšie požehnanie… aj prekliatie. Svoje o tom vie Katrine, ktorá sa vždy desí vianočných sviatkov. Znamenajú pre ňu nielen varenie pre trinástich členov rodiny, ale aj vyčerpávajúcu diplomaciu medzi jednotlivými aktérmi. Tohtoročné Vianoce sú však mimoriadne stresujúce, pretože k sviatočnému stolu má zasadnúť aj Katrinina sestra Patricia, ktorá práve vyšla z protialkoholickej liečebne. Komedialná dráma, Dánsko, titulky, 101 min., MP-15

Sledujte nás aj na našom Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah zo Spišskej a okolia.

Počas sviatkov ste si mohli vychutnať aj tradičné betlehemské predstavenie pred budovou Radnice v Spišskej Novej Vsi. V priloženej galérii si môžete pozrieť zábery z danej akcie.

O zážitok bolo postarané: V Spišskej sa konalo betlehemské predstavenie, FOTO
12
Galéria

Hl. foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie