Mikulášske a vianočné podujatia sa chystajú i v okolí Spišskej: Aj toto sa dá zažiť!

Mikulášske a vianočné akcie neprebehnú len v Spišskej Novej Vsi. Chystajú sa aj v jej okolí. A práve na také sme sa teraz v článku zamerali. Tu je náš výber.

Jana Buvalová
Ilustračný obrázok k článku Mikulášske a vianočné podujatia sa chystajú i v okolí Spišskej: Aj toto sa dá zažiť!
Zdroj: TASR

Mikuláš a vianočné trhy

5. a 6 decembra od 15:00 v Smižanoch

Mikuláš zavíta aj k našim najbližším susedom a v stredu podvečer o 17:00 rozsvieti aj vianočný stromček pred kultúrnym domom. Zároveň sú pripravené i vianočné trhy, ktoré budú počas oboch dní prebiehať od 15:00 do 18:00 hodiny.

Mikuláš na ľade

5. decembra o 16:30 v Gelnici

Mikuláš príde v Gelnici na ľad Zimného štadióna Petra Bindasa.

Mikuláš v meste

5. decembra od 16:00 v Krompachoch

Mikuláš zavíta aj do Krompách. Pred jeho príchodom si budú môcť pozrieť deti rozprávku o troch prasiatkach. Mikuláš slávnostne rozsvieti vianočný stromček o 17:30 na námestí Slobody.

Mikuláš

5. decembra o 17:00 v Levoči

Mikuláš so svojimi pomocníkmi príde aj k Radnici v Levoči. Nebude chýbať ani spoločné rozsvietenie vianočného stromčeka , rozprávka Mrázik a súťaž mladých talentov v speve.

Mikuláš, Mikuláš

7.decembra o 16:00 v Slovinkách

V najbližšiu sobotu zavíta Mikuláš aj do kultúrneho domu v Slovinkách, kde bude rozdávať radosť, veselosť, ale hlavne darčeky.

Mikuláš s Pramienkom

8. decembra od 15:00 v Levoči

Na sídlisku pri prameni tiež neprídu najmenší skrátka. Tam zavíta Mikuláš v sobotu. Tešiť sa môžete na detské vystúpenia, detský bazárik či mikulášske balíčky. Nebude chýbať ani kapustnica či detský punč.

Krompašské vianočné trhy

13. a 15 decembra v Krompachoch

Predajné stánky z rôznym sortimentom, remeselné výrobky aj primátorský punč bude súčasťou vianočných trhov v Krompachoch.

Vianočný trh

14. decembra od 16:00 v Gelnici

Vianočný trh bude prebiehať na Hlavnej ulici, program sa začne o štvrtej popoludní. Okrem domácich speváckych skupín Špicibľan a Gelničanka a detí z gelnických škôl sa na ňom predstaví aj Tomáš Bezdeda.

Vianočný remeselný trh

15. decembra od 14:00 v Levoči

Remeselný vianočný trh si budete môcť užiť aj v Levoči v severnom parku. Okrem šikovných remeselníkov a ich výrobkov je pripravený aj bohatý kultúrny program. Nebudú chýbať ani vianočné rozprávky, worshopy pre deti čo vystúpenia skupín Slovak Tango či Shaman.

S predvianočným obdobím súvisí aj ozdobovanie stromčekov. V našej fotogalérii si môžete pozrieť, ako stromčeky vyzdobili deti z materských a základných škôl v Spišskej Novej Vsi.

Sledujte nás aj na našom Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah zo Spišskej a okolia.

Zdroj: Dnes24.sk