Aktualizované Správy

Meteorológovia s vážnym varovaním pre okres: Platí tretí stupeň výstrahy pred povodňami!

Meteorológovia dvíhajú varovný prst pre okres Spišská Nová Ves. Tretí stupeň výstrahy pred povodňami nie je všetko.

Ilustračný obrázok k článku Meteorológovia s vážnym varovaním pre okres: Platí tretí stupeň výstrahy pred povodňami!
Zdroj: TASR

Jedna zlá správa za druhou. Okrem koronavírusu sa na nás valí aj nepriaznivé počasie. Meteorológovia vydali pre náš okres výstrahu druhého stupňa pred dažďom, ktorá trvá až do utorku 14. októbra, konkrétne do 20.00 hod.

V okrese Spišská Nová Ves sa očakáva ojedinele výskyt dažďa s úhrnom zrážok 35 – 55 mm,“ informujú slovenskí meteorológovia na svojom webe a dodávajú, že tento úhrn zrážok predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity. Predpokladaný úhrn a intenzita zrážok sú v danej ročnej dobe a oblasti bežné, ale vzhľadom na hydrologickú situáciu môžu spôsobiť škody.

Pre náš okres však už platí aj druhý stupeň hydrologickej výstrahy pred povodňami. „Vzhľadom na spadnuté a ešte očakávané zrážky je predpoklad vzostupu vodných hladín na tokoch, s možnosťou dosiahnutia a prekročenia vodných stavov zodpovedajúcich stupňom povodňovej aktivity. Vývoj hydrologickej situácie bude priebežne aktualizovaný,“ konkretizujú odborníci.

Uvedená výstraha platí pre náš okres do 13. októbra do 20.00 hod..

Aktualizované 11.50 hod.: Meteorológovia zvýšili stupeň varovania pred povodňami z druhého na najvyšší tretí stupeň. Táto výstraha platí pre okres Spišská Nová Ves do 14. októbra, konkrétne do 16.00 hod.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie