Krimi

Matej (24) pochádzajúci zo Spišskej: Čelí obvineniu z drogovej trestnej činnosti

Polícia uviedla, že Matejovi (24) bolo vznesené obvinenie za zločin nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov a prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi.

Ilustračný obrázok k článku Matej (24) pochádzajúci zo Spišskej: Čelí obvineniu z drogovej trestnej činnosti
2
Galéria

Polícia uviedla, že vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Poprade vzniesol obvinenie 24– ročnému Matejovi za zločin nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov a prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi. Dodala, že mladíkovi v prípade, ak sa mu vina preukáže, hrozí trest odňatia slobody na tri až desať rokov.

„Matej, pochádzajúci zo Spišskej Novej Vsi si zadovažoval a následne u seba prechovával dve prázdne zatavené striekačky, plastové vajíčko s rastlinnou sušinou nezisteného zloženia, plastový obal s rastlinnou sušinou nezisteného zloženia i plastový obal s obsahom najmenej 10,76 g kryštalickej látky metamfetamín,“ povedala policajná hovorkyňa Jana Ligdayová.

Tá zároveň dodala, že zaistené veci boli zaslané na kriminalisticko-expertízne skúmanie. „Zo zaisteného množstva by bolo možné pripraviť minimálne 53 bežných jednorazových dávok drogy. Matej bol umiestnený do cely policajného zaistenia a po vykonaní potrebných procesných úkonov bude vyšetrovateľom podaný podnet na podanie návrhu na vzatie obvineného do väzby,“ uviedla Ligdayová.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah zo Spišskej a okolia.

Fotografie od polície
2
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie