JAB Iné športy

Doslova žatva medailí. Cvičenci z Karate klubu IGLOW sa stali víťazmi Slovenského pohára a získali tituly - Majster Slovenska. Ocenený bol aj ich tréner.

Ilustračný obrázok k článku Majstri Slovenska aj ocenený tréner: Novoveským karatistom sa parádne darí, FOTO
10
Zdroj: Karate klub IGLOW

Karatisti zo Spišskej Novej Vsi sa zúčastnili pred pár dňami majstrovstiev Slovenskej republiky 2019 U21, juniorov a dorastencov, ktoré sa konali v Trnave.

Ako nás informovali kompetentní z Karate klubu IGLOW, na týchto Majstrovstvách Slovenska sa zúčastnilo celkom 420 súťažiacich z 55 klubov z celého Slovenska.

Naši cvičenci z Karate klubu IGLOW Spišská Nová Ves vybojovali celkom 12 medailí a tým pre karate klub IGLOW Spišská Nová Ves získali celkové 3. miesto spomedzi 55 zúčastnených klubov.

Titul Majster Slovenska získali 4 cvičenci nášho klubu a to :

Sára Krivdová v kategórii Kumite juniorky 16–17 rokov nad 59kg

Maroš Janovčík v kategórii Kumite juniori 16–17 rokov nad 76kg

Jakub Černický v kategórii Kumite juniori 16–17 rokov do 55kg

Dominik Kešeľak v kategórii Kumite kadeti 14–15 rokov do 70kg

Karate klub IGLOW Spišská Nová Ves mal zastúpenie aj v družstvách kde cvičenci získali dve medaile jednu zlatú a jednu bronzovú.

1. miesto – Kumite družstvá juniorky 16–17 rokov (Zoja Zimnikovalová, Sára Krivdová,Ema Podobová, Natália Vargová)

3. miesto – Kumite družstvá juniori 16–17 rokov ( Maroš Janovčík, Jakub Černický, Juraj černický a Igor Hauser)

Zároveň boli v Trnave vyhlásení aj víťazi Slovenského pohára kadetov a juniorov a ml. dorastencov za rok 2019. Z cvičencov Karate klubu IGLOW Spišská Nová Ves sa víťazmi Slovenského pohára v roku 2019 stali :

Zoja Zimnikovalová v kategórii Kumite juniorky 16–17 rokov do 59kg

Dominik Kešeľak v ketegórii Kumite kadeti 14–15 rokov do 70kg

Ocenenie v ten istý deň si odniesol aj samotný tréner. Ako prezradili kompetentní počas otváracieho ceremoniálu bolo ocenených niekoľko významných osobností, medzi ocenenými bol aj tréner karate klubu IGLOW Spišská Nová Ves pán Jaroslav Javorský ktorému bol udelený 7. dan za aktívnu činnosť v Slovenskom zväze karate.

Zábery z tohto úspešného dňa nájdete aj v našej galérii.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah zo Spišskej a okolia.

OBRAZOM: Novoveskí karatisti zbierajú ocenenia aj medaily