Jana Buvalová Rôzne

Letné kúpalisko v Spišskej: Sezóna zatiaľ nevychádza podľa predstáv

Neodmysliteľnou súčasťou leta v Spišskej Novej Vsi sú aj otvorené brány kúpaliska. Ako zatiaľ hodnotí prevádzkovateľ túto sezónu?

Ilustračný obrázok k článku Letné kúpalisko v Spišskej: Sezóna zatiaľ nevychádza podľa predstáv
Zdroj: Dnes24.sk

Tohtoročná sezóna na letnom kúpalisku v Spišskej Novej Vsi odštartovala o čosi neskôr. Tradične sa začína v polovici júna, tentoraz to bolo presne 28. 6. Dôvodom bola výstavba viacerých noviniek.

Ako priblížil pre náš spravodajský portál riaditeľ STEZ-u Vladimír Hovaňák, v novej sezóne na letnom kúpalisku pribudol zábavný park Bavendo s nafukovacími atrakciami pre deti.

„Zabezpečili sme pre našich návštevníkov služby ohľadom klasického rýchleho občerstvenia a samozrejme nezabudli sme ani na varenú stravu, ktorú zabezpečuje kuchyňa v Hoteli Preveza prostredníctvom  bufetu pod reštauráciou,“ priblížil s tým, že pri bufete je umiestnená oddychová zóna pre mamičky s menšími deťmi, ktoré sa môžu zabaviť na detskom ihrisku v príjemnom tichom prostredí a tieni stromov.

Dnes nám v kalendároch svieti dátum 23. august a my sme boli zvedaví na hodnotenie doterajšieho priebehu sezóny na miestnom kúpalisku, ktoré prevádzkuje Správa telovýchovných zariadení. Zaujímalo nás i to, ktorý deň bol na kúpalisku počas tohtoročnej sezóny zatiaľ rekordný.

„Boli by sme radi, ak by opakovali častejšie dni, akým bol 30. jún, keď sa prišlo vykúpať a zabaviť približne 1700 ľudí."

Ako riaditeľ STEZ-u doplnil, letné kúpalisko je priamo závislé na poveternostných podmienkach a tým, že počas tohto leta bolo málo teplých dni po sebe, ktoré sa navyše striedali s premenlivým počasím, túto sezónu to pocítili. „Vzhľadom na nesúvislé teplé počasie návštevnosť nie je podľa našich predstáv,“ dodal.

Osvieženie nájdete počas teplých dní aj priamo v centre Spišskej v podobe hmlovej brány. Kliknite si fotogalériu.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah zo Spišskej a okolia.

Už ste ho videli? V centre nášho mesta pribudlo lákavé osvieženie, FOTO
10
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie