Lákadlo najmä pre deti: V lyžiarskom stredisku Mraznica vzniká snehové prekvapenie, FOTO

Milovníci zimného obdobia a rôznych snehových atrakcií si prídu na svoje. Takáto zaujímavosť sa stavia len na skok od Spišskej.

Jana Buvalová

Ako sme vás nedávno na našom spravodajskom portáli informovali, medzi Košicami a Slovenským rajom bude počas piatich sobôt od 2. februára do 2. marca premávať mimoriadny turistický vlak takzvaný Ľadový expres, ktorý pripravila organizácia cestovného ruchu Košice Región Turizmus v spolupráci so Železničnou spoločnosťou Slovensko (ZSSK).

Medzi doplnkové atrakcie pre pasažierov Ľadového expresu podľa slov Zuzany Pajtášovej z Krajskej organizácie cestovného ruchu Košice Region Turizmus, okrem iného bude patriť aj Snehové mravenisko v lyžiarskom stredisku Mraznica. „Vzhľadom na to, že toto stredisko neleží priamo pri železničnej trati, Košice Región Turizmus financuje aj kyvadlovú dopravu do a zo strediska, ktorá je napojená na spoj Ľadového expresu,“ ozrejmila.

Tvorcom spomínanej snehovej atrakcie je známy rezbár Adam Bakoš, ktorý taktiež viedol výstavbu Ľadového dómu na Hrebienku. „Snehové dielo v Mraznici bude viac ako štyri metre vysoké a sneh na neho sa pripravoval takmer tri dni. Súčasťou atrakcie bude aj snehový brankár,“ priblížila Pajtášová s tým, že snehové diela by mali byť hotové do 2. februára.

Navyše, milovníci zimných športov si môžu v tomto lyžiarskom stredisku vyskúšať okrem lyžovania aj nové kryté klzisko, ktoré otvorili len nedávno.

Nezabudnite si vo fotogalérii pozrieť prvé zábery zo vznikajúceho Snehového mraveniska.

Sledujte nás aj na našom Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah zo Spišskej a okolia.

Zaujímavé diela, na ktorých spolupracoval aj Adam Bakoš, môžete vidieť aj na Hrebienku, veď sledujte video.

Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk