JAB Rôzne

Kuriózne zásahy mestských policajtov v Spišskej: Kôň na prechádzke v meste je ešte nič...

Práca polície je skutočne rôznorodá a občas musia muži zákona riešiť i kuriózne prípady. To sa týka aj zvieracej ríše. Kým odchyt psov je pomerne častý snažiť sa chytiť zvieratá, ktoré sa do mesta zatúlali z hôr, alebo od samotných chovateľov je vskutku zaujímavé.

Ilustračný obrázok k článku Kuriózne zásahy mestských policajtov v Spišskej: Kôň na prechádzke v meste je ešte nič...
Zdroj: TASR

Činnosť mestských policajtov je vskutku rôznorodá. Okrem klasických policajných činností veľakrát pomáhajú občanom a nielen im. Spišskonovoveskí policajti pomáhajú občanom aj pri odchyte túlavých zvierat, či už domácich, alebo žijúcich vo voľnej prírode.

Kôň na prechádzke

Ako nás informoval náčelník mestskej polície Michal Komara, v minulom roku stanica pre odchyt túlavých zvierat odchytila 172 kusov zvierat. Z celkového počtu odchytených zvierat bolo 142 psov, 18 mačiek, 9 líšok a 2 sokoly.

Zástupca náčelníka mestskej polície v Spišskej Novej Vsi Andrej Boroň si spomenul aj na zaujímavý prípad, kedy museli zasahovať pri odchytiť koňa. „Kôň sa vybral z Kamenného obrázku do mesta zrejme na prechádzku. Po odchytení bol kôň vrátený majiteľovi,“ povedal Boroň.

Rys aj zatúlané kozy

Okrem koňa však mestská polícia odchytila počas uplynulých rokov aj zatúlané kozy, jastraba, kunu či kačky. Koncom roka 2013 riešili muži zákona dokonca odchyt rysa, ktorý sa nachádzal pri malom kostole na Koceľovej ulici. Napriek veľkej snahe sa však im rysa v prvý deň odchytiť nepodarilo.

„Na druhý deň sa už rys nachádzal v areáli zoologickej záhrady a za súčinnosti veterinára a hasičov sa podarilo rysa v 7 metrovej výške uspať a odchytiť,“ doplnil Komara.

Stanica pre odchyt túlavých zvierat bola v Spišskej Novej Vsi zriadená v roku 2002. Odchyt túlavých zvierat sa vykonáva v 10 mestách a obciach nášho a Gelnického okresu. „Po odchyte sú v karanténe a následne po veterinárnych vyšetreniach sú na predaj, alebo vrátený pôvodným majiteľom. Zvieratá voľne žijúce v prírode sú vypustené do prírody,“ ozrejmil náčelník.

Môže vás zaujímať:

Foto: ilustračné .

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie