Jana Buvalová Iné športy

Kuriozita počas volejbalu Spišská vs. Poprad: V druhom sete sa lopty dotkla iba jediná hráčka!

Kadetky Spišskej Novej Vsi si zmerali sily s Popradčankami. Proti súperkám sa postavili na domácej pôde. Volejbalistky Spišskej mali navrch, o čom svedčí aj kuriozita, ku ktorej došlo v druhom sete zápasu. Veď sledujte, čo sa pod vysokou sieťou udialo.

Ilustračný obrázok k článku Kuriozita počas volejbalu Spišská vs. Poprad: V druhom sete sa lopty dotkla iba jediná hráčka!
Zdroj: VK SNV

Víkend sa pre kadetky, juniorky a staršie žiačky Spišskej Novej Vsi niesol v úspešnom ťažení. Tri spišskonovoveské družstvá hrali doma a všetky tri vyhrali spolu 6 zápasov, keď pustili súperkám iba jediný set.

V nedeľu sa kadetky postavili proti súperkám z Popradu. Povinných 6 bodov zostalo doma a došlo aj na športovú kuriozitu. Zaujímavosťou v druhom sete druhého zápasu bola totiž skutočnosť, že lopty sa na podaní dotkla iba jediná hráčka. Domáca hráčka Kristína Rohaľová dala 25 podaní po sebe a Novovešťanky vyhrali set 25:0 bez toho, aby si hráčky vymenili postavenie!

„Tabuľková situácia skoro rovnaká ako pri juniorkách. Výrazný rozdiel však v spôsobe zvládnutia zápasov, herného prejavu a nasadenia. Potom už všetko v poriadku s raritou v druhom sete druhého zápasu, keď Kika Rohaľová dala 25 podaní a Popradčanky dostali „kanára“. Odohrali sme ten set bez jedinej chyby. Zahrali si všetky hráčky,“ skonštatoval po zápase tréner kadetiek Zdenek Hauer.

VK SNV – VK Junior 2012 Poprad 3:0 (9,15,12) a 3:0 (9,0,7)

Zdroj: VK SNV

Rýchle správy

Najčítanejšie