Kultúra

Krucena či čardáš: Aj toto sa môžete naučiť na poslednej tohtoročnej škole tanca

Zabaviť sa a naučiť sa niečo nové z našej ľudovej kultúry budete mať možnosť už o niekoľko dní. V Spišských Vlachoch bude poriadne veselo.

Ilustračný obrázok k článku Krucena či čardáš: Aj toto sa môžete naučiť na poslednej tohtoročnej škole tanca
Zdroj: TASR

Spišské osvetové stredisko v Spišskej Novej Vsi, kultúrne zariadenie KSK, aj toho roku pokračuje už 4. sériou tanečných škôl na Spiši. Posledná tohoročná škola tanca sa uskutoční už o pár dní.

V poradí štvrtá škola tanca sa bude konať 20. decembra 2019 o 19:00 hod. v Kultúrnom dome v Spišských Vlachoch.

Ako povedal Peter Horváth, odborný pracovník Spišského osvetového strediska v Spišskej Novej Vsi, na tanečnej škole sa budú vyučovať tance Do šaflika podľa Viliama Gregu, ktorý žil a pôsobil v Spišských Vlachoch a Krucena a Čardáš z Raslavíc.

Lektormi budú Marek Sabol s partnerkou Júliou Leškaničovou. Do tanca zahrá ľudová hudba Filipa Žigu z Gelnice. „Tanečná škola je otvorená pre všetky vekové kategórie, so sebou je potrebné priniesť dobrú náladu. Vložné na tanečnú školu sú 2 eurá na osobu," doplnil P. Horváth.

Všetci tancachtiví si musia priniesť vhodnú obuv. Dámy si môžu doniesť aj sukne. Projekt tanečné školy na Spiši je podporený z finančných zdrojov Fondu na podporu umenia.

V priloženej galérii si môžete pripomenúť a pozrieť aj tohtoročnú novinku Vianočného trhu.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah zo Spišskej a okolia.

Zachytené objektívom: Vianočný videomapping aj lampiónový sprievod
20
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Hl. foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie