Pavol Hrabovský Kultúra

Kino Mier sa otvára v špeciálnom režime: Pozrite filmový PROGRAM

Život na Slovensku sa pomaly vravia do normálu. Povolili otvorenie kultúrnych podujatí, pričom svoje brány otvára aj novoveské kino Mier.

Ilustračný obrázok k článku Kino Mier sa otvára v špeciálnom režime: Pozrite filmový PROGRAM
Zdroj: Pixabay.com / CC0 1.0

Kino Mier oznámilo, že na základe opatrenia Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky v súvislosti s uvoľnením podmienok organizovania hromadných podujatí, obnovuje prevádzku kina od 1. júna 2020, za dodržania stanovených pokynov.

Nariadenia ÚVZ SR

Diváci budú musieť v divadlách, kinách, počas koncertov či iných umeleckých predstavení sedieť tak, aby dodržali dvojmetrové rozstupy. Dvojsedačku alebo dve sedadlá vedľa seba môžu prevádzkovatelia predať iba na požiadanie, a to pre rodinných príslušníkov alebo pre partnerov. Vyplýva to z opatrenia ÚVZ SR, ktoré nadobudlo účinnosť. Pred každým predstavením musia prevádzkovatelia dezinfikovať dotykové plochy, ako sú kľučky, držadlá či pulty. Predaj a konzumácia pokrmov a nápojov je zakázaná. Zrušiť sa musia všetky miesta na sedenie vo foyeroch. „Návštevníci po zakúpení vstupeniek musia zaujať svoje miesto v sále,“ uvádza sa v nariadení. Ako informovala manažérka Kina Mier Anna Koťuhová:

" V Kine Mier budú zabezpečené všetky hygienické a bezpečnostné pokyny,"

Najbližší program

Kino otvára presne na deň detí, 1. júna 2020, obľúbenou rozprávkou o psích hrdinoch – Labková Patrola: Pripravení pomáhať a zachraňovať! O deň nato sa vo filmovom klube premietne juhokórejský víťaz Oskara, komediálna dráma Parazit. V piatok kino opäť zabaví malých aj veľkých animovaným filmom, Ľadová sezóna 3. V tento deň môžete taktiež nahliadnuť do sveta vysokej politiky, poznačenej organizovaným zločinom v slovenskom thrilleri Sviňa.

V sobotu vás kino privíta fantazijným animovaným filmom Vpred, no neskôr vás napumpuje adrenalínom pomocou akčného filmu – Bloodshot. Zverejnený program uzatvára českým dokumentom V síti, ktorý ukazuje nebezpečné nástrahy internetu, predovšetkým u mladých dievčat. Ten si môžete pozrieť na ďalší týždeň v utorok, 9.6. 2020.

  • Pondelok 1.6. 2020 o 17:00 hod. – Labková Patrola: Pripravení pomáhať!
  • Utorok 2.6. 2020 o 19:00 hod. – Parazit
  • Piatok 5.6. 2020 o 17:00 hod. – Ľadová sezóna 3
  • Piatok 5.6. 2020 o 19:00 hod. – Sviňa
  • Sobota 6.6. 2020 o 16:30 hod. – Vpred
  • Sobota 6.6. 2020 o 19:00 hod. – Bloodshot
  • Utorok 9.6. 2020 o 19:00 hod. – V síti

Pokyny pre návštevníkov

V rámci návštevy kina je potrebné dodržať niekoľko bezpečnostných opatrení, o ktorých nás informovala manažérka kina, Anna Koťuhová: „Každý návštevník je povinný nosiť rúško, rovnako sa podrobí dezinfekcii rúk, ktorá prebieha priamo pri vstupe. Povinnosťou je aj dodržiavanie dvojmetrového odstupu, predovšetkým pri kúpe lístkov, ktoré sa momentálne dajú kúpiť len v kine.“ Vypnutie online nákupu lístkov je rovnako späté so stanovenými opatreniami, kedy sú povinné dvojmetrové odstupy aj medzi sediacimi v sále.

„V rámci našej kapacity a v súlade s opatreniami, sme schopní obsadiť 39 miest.“

Okrem toho bude obsadzovaný len každý druhý rad. Kino pripravilo aj riešenie pre rodiny, ktoré môžu sedieť spolu: „Mysleli sme aj na rodiny s deťmi, ktoré môžu sedieť pokope. Od zvyšku sály ich budú oddeľovať štyri sedadlá.“ Ako informovala paní Koťuhová, otvorené budú dva vchody za účelom čo najlepšieho pohybu osôb. Zabezpečené je aj vetranie, ktoré bude prebiehať po každom predstavení na 30 minút: „Po každom predstavení, otvoríme všetky únikové východy, aby sme dosiahli čo najlepšie prirodzené vyvetranie kinosály.“ K dispozícií návštevníkom bude aj koordinátor, ktorý usmerní zasadací poriadok a odpovie na prípadné otázky.

„Sme radi, že môžeme otvoriť a tešíme sa na všetkých našich návštevníkov,“ dodáva Koťuhová.

Nezabudnite nás sledovať na našom Facebooku. Ďalšie zaujímavosti z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 .

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie