Jana Buvalová Kultúra

Kam v Spišskej počas víkendu? Vyraziť môžete aj na francúzsku komédiu do divadla

Súťažný koncert speváckych zborov z celého Slovenska, divadelná komédia či dobrý film. Víkend v Spišskej ponúka viacero možností.

Ilustračný obrázok k článku Kam v Spišskej počas víkendu? Vyraziť môžete aj na francúzsku komédiu do divadla
Zdroj: Dnes24.sk

Viva il Canto

5. októbra 2019 o 10:00, Koncertná sála Reduty

Súťažný koncert speváckych zborov z celého Slovenska čaká na obyvateľov nášho mesta v sobotu. Predstaví sa 8 dospelých neprofesionálnych speváckych zborov a vokálne zoskupenia zo Slovenska. Jednotlivé vystúpenia bude hodnotiť 5-členná odborná porota, následne súčasťou bude hodnotiaci seminár za účasti vedúcich a dirigentov zborov. Slávnostné vyhlásenie výsledkov a odovzdanie cien sa uskutoční večer o 19:00 hod. v Koncertnej sále Reduty v Spišskej Novej Vsi.

KineDok: Futbal nekonečno

5. októbra 2019 o 18:00, Čajovňa Alchýmka

KineDok v rámci ročníka 2019 prezentuje výber 14 filmov z najzaujímavejších európskych dokumentov sústreďujúcich sa na malé i veľké dejiny a témy, ktorými žijeme. V sobotu podvečer si môžete pozrieť film s názvom Futbal Nekonečno.

Fly me to the moon

5. októbra 2019 o 19:00, Divadlo Kontra

Čierna komédia o dvoch opatrovateľkách, ktoré vedia odolať všetkému, okrem pokušeniu a malých rozhodnutiach, ktoré majú veľké následky. Prvé uvedenie na Slovensku od autorky mega úspešného titulu „Kamene vo vreckách“, ktorý sa hral v Kontre viac ako 10 rokov.

Lekárom proti svojej vôli

5. októbra 2019 o 19:00, Spišské divadlo

Výbornú francúzsku komédiu sršiacu vtipom, sarkazmom a skvelými dialógmi si môžete vychutnať v sobotu v Spišskom divadle. Autor v tejto hre zosmiešňuje zlé ľudské vlastnosti, ako sú: pokrytectvo, chamtivosť, opitosť a nadradenosť. Hlavný hrdina Sganarelle, pod hrozbou ďalšej bitky, musí predstierať, že je lekárom, ktorý dokáže vyliečiť každú chorobu. Má vyliečiť dcéru pána Géronteho, ktorá zrazu onemela, ale to len z toho dôvodu, že ju otec chce vydať proti jej vôli. Potom, čo sa mu chce Géronte štedro odmeniť, sa mu toto povolanie zapáči a chce zostať lekárom už navždy.

Mätta + Idea

5. októbra 2019 o 20:00, X-Road Restaurant & Pub

Koncert big-beatovej kapely Mätta z Košíc si budeme môcť vychutnať v sobotu večer. Kapela stavia na dlhoročnej autorskej tvorbe Juraja (gitara, spev), ktorého skladby oblieka do big-beatu. Mätta sa uberá cestou vlastne písaných, v rodnom jazyku spievaných piesní a momentálne sa venuje koncertovaniu. Hoci základ kapely tvoria bicie, basgitara a akustická gitara, veľmi radi využívajú doprovodné nástroje ako kazoo, flauta, harmonika, kastanety a ďalšie perkusie. Pozvanie prijalo aj menšie zoskupenie z kapely Idea (SNV) v zložení: spev Zuzka Ogurčáková a gitara Ogy Ogurčák.

Tri prasiatka a vlk

6. októbra 2019 o 16:00, Spišské divadlo

O troch prasiatkach nielen pre deti, ale aj pre ich rodičov. Ľudová rozprávka trochu inak, plná napätia, dobrodružstiev a pesničiek. Klasická krochkajúca rozprávka o troch ružových pupkáčoch – Ňafovi, Nifkovi a Ňufke, ktorí na vlastnej prasiatkovskej koži pocítia, že postaviť si domček je oveľa dôležitejšie, ako napchávať sa žaluďmi a leňošiť.

Pán Maznáčik

6. októbra 2019 o 17:00, Kino Mier

Pán Maznáčik sa má ako v bavlnke. Všetko sa však zmení, keď sa ocitne na ulici, kde mu nikto pod ňufák neprinesie misku s jedlom. Mladému dievčaťu sa pána Maznáčika síce podarí zachrániť z ulice, avšak dokáže pán Maznáčik žiť už len bežný neluxusný život?

Medzinárodný hudobný festival

6. októbra 2019 o 18:00, Koncertná sieň Reduty

Koncertná sieň Reduty sa zaplní aj v prvú októbrovú nedeľu. Chystá sa tam totiž XXIV. Medzinárodný hudobný festival – Musica Nobilis. Predstaví sa Jana Boušková (harfa) a Tomáš Jánošík (flauta).

Vieš udržať tajomstvo?

6. októbra 2019 o 19:00, Kino Mier

Každý má hlboko vo svojom vnútri zamknuté tajomstvá, ktoré neprezradí ani tej najlepšej kamarátke. Emma však v návale paniky z turbulencií a pod vplyvom alkoholu vyklopí všetky svoje tajnosti a intímne pocity neznámemu mužovi na vedľajšom sedadle v lietadle. Z cudzinca sa však vykľuje očakávaný Jack Harper, nový najvyšší šéf v práci.

Športové aktivity nie sú cudzie ani tým najmenším. Kliknite na galériu.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah zo Spišskej a okolia.

OBRAZOM: Športové aktivity zaujali aj tých najmenších
19
Galéria

Hl. foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie