Kam si vyraziť tento týždeň? Aj takéto podujatia sa dajú v Spišskej a okolí zažiť!

Nový týždeň je už tu. Nechajte sa inšpirovať, aké podujatia počas neho zažiť v našom meste a okolí. Tu sú naše tipy...

Jana Buvalová
Ilustračný obrázok k článku Kam si vyraziť tento týždeň? Aj takéto podujatia sa dajú v Spišskej a okolí zažiť!
Zdroj: Martin Malučký

Filmový klub: Dvojitý milenec

6. februára 2018 o 19:00, kino Mier

Chloé, mladá krehká žena so sklonmi k depresiám, začne dochádzať na psychoterapiu a bezhlavo sa zamiluje do svojho psychológa Paula. Potom, ako spolu milenci začnú bývať, začne Chloé zisťovať, že v Paulovej minulosti niečo nehrá, až objaví existenciu jeho jednovaječného dvojčaťa. Prečo Paul pred všetkými skrýva, že má brata?

Koncert učiteľov

7. februára 2018 o 17:00, koncertná sála Reduty

Uprostred pracovného týždňa sa môžete užiť koncert v v Redute. Tentokrát pre všetkých milovníkov hudby pripravila koncert Základná umelecká škola. Na pódiu sa predvedú jej učitelia.

O prírode v pivničke

7. februára 2018 o 16:30, podzemné priestory Provinčného domu

Múzeum Spiša pozýva na prednášku z cyklu „O prírode v pivničke“, ktorý vám prináša aktuálne zaujímavosti zo sveta prírody. Témou bude – Čaro zvodného úsmevu žralokov. Žraloky, raje a chiméry majú množstvo trikov ako vás očariť na prvom rande.

HK SNV – HK Dukla Ingema Michalovce

7. februára 2018 o 18:00, Zimný štadión

V stredu si prídu na svoje aj priaznivci hokeja. Naši hokejisti odohrajú na domácom ľade predposledné kolo základnej časti prvej hokejovej ligy, v ktorom si zmerajú sily so súpermi z Michaloviec.

Grajnár 2018

9. – 10. februára 2018 od 9:00, Grajnár

Príležitosť zalyžovať si a zmerať sily s inými lyžiarmi budeme mať koncom týždňa. Centrum voľného času Adam v spolupráci s našim mestom a Lesmi mesta Spišská Nová Ves pripravujú pre milovníkov snehu a lyží verejné preteky v behu na lyžiach. Pretekať sa bude počas dvoch dní v niekoľkých vekových kategóriách.

Ples optimistov

9. februára 2018 o 19:00, hotel Čingov

Plesová sezóna vrcholí a v piatok sa môžete isť zabaviť na Ples optimistov, ktorého súčasťou bude aj stand-up comedy show v podaní Juraja Šoka Tabačka. Do tanca bude hrať DJ Beny a tešiť sa môžete aj na hudobného hosťa, ktorým bude Marián Bango.

Až tri v taňcu na vidermaňcu

9. februára 2018 o 19:00, Spišské divadlo

Spišské divadlo opäť pripravilo zaujímavú hru. Premiéra bude už v piatok a diváci si budú môcť pozrieť hru o ľúbostnom trojuholníku zo Sepešoviec poprepletanú humornými dialógmi v spišskom nárečí.

Northwest & Al Berkowitz

9. februára 2018 o 19:00 , čajovňa Alchýmka

Čajovňa Alchýmka privíta hudobných hostí z Veľkej Británie: v rámci svojho európskeho turné experimentálno-dreampopové duo Northwest s hudobnou podporou Al Berkowitz. Northwest je jedným najsľubnejších hudobných projektov nezávislej scény. Ich hudba je označovaná ako nostalgická, experimentálna, kinematografická a éterická, pričom sa prirovnáva k legendám ako Portis Head, Cocteau Twins, Debussy či Robert Wyatt.

9. reprezentačný ples

10. februára 2018, o 19:00, spoločenská sála KD v Smižanoch

Už po deviatykrát budú plesať aj naši najbližší susedia. Reprezentačný ples obce Smižany sa bude konať pod záštitou starostu Michala Kotradyho. Súčasťou večera bude DJ Spayble, finalista Zem spieva Štefan Štec, ľudová hudba Dominika Maniaka aj tanečná umelecká skupina Čarovné ostrohy. Pripravená bude tiež tombola.

Karneval na snehu

11. februára 2018 o 14:00, Ferčekovce

Športový klub Ferčekovce pripravil pre všetkých zaujímavú akciu. Malí aj veľkí sa môžu v nedeľu popoludní vyšantiť sa na svahu Rittenberg na čomkoľvek. Jedinou podmienkou účasti je maska. Taktiež budú hodnotené originálne vozidlá, na ktorých sa účastníci predvedú.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame