Kam si skočiť cez dni voľna v Spišskej a okolí? Nechajte sa inšpirovať

Kam si skočiť za oddychom cez tento víkend v našom meste a okolí? Nechajte sa inšpirovať našimi tipmi na zaujímavé akcie...

Jana Buvalová
Ilustračný obrázok k článku Kam si skočiť cez dni voľna v Spišskej a okolí? Nechajte sa inšpirovať
Zdroj: Dnes24.sk

Smižansky kermeš

15. septembra 2018 od 14:30, areál TJ Slovan Smižany

V sobotu bude veselo v susedných Smižanoch. Druhý ročník podujatia pod názvom Smižiansky kermeš spestria známi seriáloví oteckovia Branislav Deák, Vladimír Kobielsky, Filip Tůma a Marek Fašiang. Deti sa môže tešiť na uja Ľuba a nebude chýbať ani dobrá hudba. O tú sa postarajú skupiny Q Plus, Sám Sebou a Hex.

Pirohový maratón

15. – 16. septembra 2018, sídlisko Pri Prameni,Levoča

Jedinečné podujatie svojho druhu na Slovensku, ktoré bude trvať 24 hodín sa bude konať v susednej Levoči. Jeho účastníci sa pokúsia zároveň aj o zápis do Guinessovej knihy rekordov. 3. ročník súťažno-zábavného podujatia s názvom Pirohový maratón odštartuje v sobotu 15. septembra o 12:00 hod. Súčasťou Pirohového maratónu budú aj sprievodné atrakcie a vystúpenie rôznych tanečníkov či hudobníkov.

Charleyho teta

15. septembra 2018 o 19:00, Spišské divadlo

Najslávnejšiu a najhranejšiu anglickú komédiu si budete môcť pozrieť nv sobotu večer v Spišskom divadle. Jack a Charley kvôli láske ku Kitty a Amy sú ochotní urobiť čokoľvek. Keď bohatá Charleyho teta odloží návštevu u svojho synovca, tak im napadne nájsť za ňu náhradu… Komické situácie plné humoru, pesničky, príbeh plný nečakaných zvratov, to všetko zabáva divákov od začiatku až do konca.

Jesenná slávnosť na Zázemí

16. septembra 2018 od 13:00, Komunitná záhrada (Zázemie)

OZ Koreň a OZ Na boso pripravili na sobotné popoludnie už tradičnú jesennú slávnosť. Na sídlisku Mier medzi záhradkárskou osadou pri OC Tesco a Fľudrom nebude chýbať hudobný program, tvorivé dielne, prezentácie a chutné občerstvenie.

Palculienka

16. septembra 2018 o 16:00, Spišské divadlo

Nedeľa popoludní bude patriť opäť tým najmenším. V Spišskom divadle si môžete pozrieť jednu z najkrajších rozprávok od svetoznámeho rozprávkara Hansa Christiana Andersena, ktorá je príbehom maličkej dievčinky, ktorá sa zrodila z kvetu. Palculienka – jemná a krehká bytosť, sa v novom a veľkom svete cíti stratená. Podobne, ako sa cítia aj malé deti, vo svete dospelých. Dievčinku Palculienku mnohé láka a všetko by rada spoznala.

Life kouč

16. septembra 2018 o 17:00, divadlo Kontra

Počas víkendu je pripravená v divadle Kontra komédia. Wendy potrebuje pomoc. Ale aj jej terapeut! Ten stojí pred veľkou úlohou – spraviť z mladej naivky, ktorej život je jedna veľká katastrofa, úspešnú ženu. Ako to všetko dopadne sa dozviete v nedeľu podvečer.

Nebezpečná láskavosť

16. septembra 2018 o 19:00, kino Mier

Všetko sa začína obyčajnou láskavosťou – Emily (Blake Lively) požiada svoju najlepšiu priateľku Stephanie (Anna Kendrick), aby vyzdvihla jej syna zo škôlky. Lenže Emily si po neho už nepríde. Nedvíha telefón a neodpovedá ani na esemesky.

Sledujte nás aj na našom Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah zo Spišskej a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk