Jana Buvalová Rôzne

Júlia má krásne hobby: Pozrite, ako maľuje šikovná Smižančanka, FOTO

Vyštudovala gymnázium a učarovalo jej kreslenie. Šikovná Júlia Kubalcová zo Smižian dokonca zabojuje aj o titul najkrajšej Spišiačky.

Ilustračný obrázok k článku Júlia má krásne hobby: Pozrite, ako maľuje šikovná Smižančanka, FOTO
10
Galéria

Vyštudovaná gymnazistka Júlia Kubalcová pochádza zo susedných Smižian. Momentálne sa pripravuje na štúdium na vysokej škole a popri tom, ako prezradila pre Spišskú 24, relaxuje hlavne pri kreslení. Šikovná Smižančanka sa dokonca prebojovala do finálovej deviatky Miss Spiša. Viac o jej hobby sa dozviete v rozhovore.

Dá sa povedať, od koľkých rokov kreslíte?

Svoje začiatky ohľadom kreslenia si veľmi nepamätám, ale od mamky viem, že svoj voľný čas som vypĺňala kreslením už od útleho detstva.

Po kom ste zdedili takýto talent? Venuje sa kresleniu niekto v rodine?

Tento talent som pravdepodobne zdedila po ženskej línii mojej mamky (mamke, babke, prababke). Kresleniu sa taktiež venuje aj moje dvojča. Dá sa povedať, že s kreslením sme začínali spolu.

Navštevovali ste aj základnú umeleckú školu?

Nenavštevovala, som samouk.

Spomínate si na vašu prvú kresbu?

Na úplne prvú kresbu si nepamätám, ale v skrinke mám odložených veľa mojich prác, kde sa najčastejšie vyskytujú dievčenské postavy a zvieratká.

Čo pre vás znamená kreslenie?

Kreslenie patrí medzi moje najväčšie záľuby, keďže pri kreslení sa môžem odreagovať a prísť na iné myšlienky. Kreslenie alebo maľovanie pre mňa znamená veľmi veľa, pretože prostredníctvom farieb môžem vyjadriť svoje pocity, nikdy sa nenudím, upokojuje ma to a môžem sa neustále zdokonaľovať. Keďže som perfekcionistka, tak si dávam veľmi záležať na detailoch a chcem, aby ľudia, ktorým obraz nakreslím alebo namaľujem, boli maximálne spokojní. O to väčšiu radosť mám, keď pri odovzdávaní obrazu vidím na ich tvárach úsmev a spokojnosť.

Aké výtvarné techniky využívate?

Najčastejšie využívam kreslenie ceruzkou a maľovanie akrylovými farbami.

Dá sa povedať, čo kreslíte najradšej?

Najradšej kreslím budovy a portréty, pri ktorých sa snažím využívať najmä hyperrealizmus. Pri tomto umeleckom smere sa výtvarníci venujú hlavne práci s detailom.

Máte aj nejaký obraz, ktorý sa dá nazvať vaším najobľúbenejším?

Mám viacero najobľúbenejších obrazov, medzi ktoré patrí napríklad fialová chalúpka, ktorú som namaľovala pre svoju sesternicu alebo mandala, ktorú som si namaľovala v izbe na stenu.

Nechceli by ste sa kreslením živiť?

Veľmi často som nad tým uvažovala, keďže kreslenie ma veľmi baví, avšak neviem, či by ma to dokázalo uživiť. Kreslenie a maľovanie sa skôr snažím brať ako záľubu, ktorej sa môžem venovať aj popri povolaniu. Aspoň by som si oddýchla, odreagovala sa a na chvíľu nemyslela na každodenný zhon.

Momentálne sa nachádzate vo finálovej deviatke súťaže krásy. Čo to pre vás znamená?

Som veľmi šťastná, že som sa dostala do finálovej deviatky, pretože vďaka tejto súťaži môžem získať nové skúsenosti, nadviazať nové priateľstvá a zažiť niečo, na čo nikdy nezabudnem.

Využijete v súťaži svoj talent?

Keďže tento rok sa v súťaži nenachádza voľná disciplína, svoj výtvarný talent nevyužijem.

Medzi vašimi kresbami je aj portrét známeho slovenského režiséra Juraja Jakubiska s manželkou. Pri akej príležitosti bol vytvorený?

Portrét Juraja a Deany Jakubiskovcov bol namaľovaný ako poďakovanie za to, že som si mohla zahrať v Perinbabe 2 ako komparz. S Jakubiskovcami sa mi úžasne spolupracovalo a som nesmierne šťastná, že som ich mohla osobne spoznať. Preto som namaľovala obraz, ktorý som im aj osobne odovzdala.

Diela šikovnej Júlie si môžete pozrieť aj v našej galérii.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah zo Spišskej a okolia.

Obrazom:  Júlia zo Smižian kreslí naozaj nádherne
10
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie