JAB Kultúra

Je sa na čo tešiť: TOP augustové akcie v Spišskej a okolí, na ktorých netreba chýbať

O pár dní je tu už august. A tešiť sa dá na rôzne zaujímavé podujatia v Spišskej a okolí. Naša redakcia z nich zostavila výber tých, ktoré sú podľa nás naj.

Ilustračný obrázok k článku Je sa na čo tešiť: TOP augustové akcie v Spišskej a okolí, na ktorých netreba chýbať
Zdroj: Dnes24.sk

Bažant Kinematograf

1. – 5. augusta 2017 o 21:00, pred Redutou

Začiatok augusta bude patriť v Spišskej premietaniu filmov pod holým nebom. Do nášho mesta totiž opäť zavíta Bažant kinematograf. Tešiť sa môžete na tohtoročné či minuloročné česko – slovenské snímky, nebude však chýbať ani klasika či rozprávka. Premietanie začína každý deň o deviatej večer.

Prírodná hvezdáreň

5. augusta 2017 od 20:00, Čingov – Ďurkovec

Začiatkom mesiaca môžete zažiť aj večerné vesmírne dobrodružstvo a to v lokalite Ďurkovec. Čaká na vás pozorovanie nočnej oblohy, dozviete sa niečo z histórie slávnych Zrazov astronómov na Čingove. Prebehne chytanie netopierov do sietí a nebude chýbať ani lampiónová slávnosť či občerstvenie.

Popoludnie pre deti

6.augusta 2017, Podlesok (Hrabušice)

V prvú augustovú nedeľu bude veselo aj na Podlesku, kde si prídu na svoje najmä tí najmenší. Na Podlesku bude pre nich pripravené hľadanie pokladu, maľovanie na tvár, nafukovací hrad, minidiskotéka a zaspievať im príde aj Miro Jaroš.

Harhovske čuda a zabaviska

18. – 19. augusta 2017, Spišský Hrhov

Už 15. ročník známeho festivalu v neďalekom Hrhove vypukne v polovici augusta. Tentokrát nás obyvatelia Hrhova prekvapia mega rapkáčom, ktorý budú počas festivalu vyrábať. Nebudú chýbať ani rôzne súťaže či sprievodné akcie. O dobrú náladu sa postarajú aj hudobní interpreti – Drišľak, Hrdza či Dara Rolins.

Ružový pochod

25. augusta 2017 o 16:40, centrum Spišskej

Spišskú ovládne aj tento rok ružová farba. 3. ročník charitatívnej akcie OZ Venus na podporu žien s rakovinou prsníka môžete posledný piatok v auguste podporiť a zároveň si vychutnať pripravovaný sprievodný program.

Dni mesta

25. – 26. augusta 2017, Radničné námestie

K letu už neodmysliteľne patria Dni mesta. Bohatý kultúrny program aj trh ľudových remesiel nebude chýbať v Spišskej Novej Vsi ani tento rok. 22. ročník Dní mesta dá slávnostnú bodku za letnými prázdninami. Na pódiu pred Redutou to rozbalí, Kristína, Old School Brothers či Beáta Dubasová.

Majstrovstvá vo varení halušiek

26. augusta 2017, pred hotelom Plejsy

Milovníci slovenskej klasiky sa zídu už po 20-krát pred hotelom Plejsy, aby si zmerali sily na medzinárodných majstrovstvách Slovenska vo varení a jedení bryndzových halušiek. Zaujímavé majstrovstvá spestrí aj sprievodný kultúrny program.

Cena Spiša

27. augusta 2017, Jazdecký areál pri Ferčekovciach

Pre nadšencov jazdeckého športu sú pripravené koncom letných prázdnin v jazdeckom areáli pri Ferčekovciach jazdecké preteky o pohár primátora mesta – Cena Spiša.

Kotlíkový festival

27.augusta 2017 od 11:00, Ferčekovce

Festival pre poriadnych gurmánov. Na konci mesiaca potečú slinky všetkým, ktorí si nenechajú ujsť už tretí ročník kotlíkového festivalu. Niekoľko družstiev predvedie svoje kuchárske umenie v mestskej časti Ferčekovce. Nebude chýbať ani odborná porota či sprievodné akcie pre deti.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info zo Spišskej a okolia.

Foto:ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie