Jana Buvalová Rôzne

Jar láka von aj mamičky s deťmi: Kde v Spišskej počas nej trávia čas najradšej?

Obdobie, ktoré mnohí milujú. Jar teší aj mamičky s deťmi. Zisťovali sme u nich, kde v Spišskej počas nej trávia čas najradšej.

Zdroj: Dnes24.sk

Jar je v plnom prúde a po nie veľmi prívetivom počasí opäť vykuklo slniečko. Toto ročné obdobie láka von a platí to aj pre mnohé mamičky s deťmi. Práve ich sa naša redakcia pýtala, kde v Spišskej Novej Vsi počas jari najradšej trávia svoj čas na čerstvom vzduchu. A tu sú ich odpovede.

Park

Mnohé nami oslovené mamičky najradšej relaxujú podľa ich slov priamo v centre Spišskej Novej Vsi a to v parku. Ako nám prezradili, obľubujú tam najmä veľa zelene.

„Je tu veľmi príjemne aj napriek tomu, že sme v centre mesta. Vyhovuje nám trávnik, kde si môžeme rozložiť deku a spolu s deťmi relaxovať a užívať si slnečné lúče. Deti chodia rady aj ku fontáne, kde je zase príjemný chládok,“ zhodli sa mladé mamičky.

Park v centre mesta má rada aj mamička Zuzka. „Keďže bývam neďaleko parku je to naše obľúbené miesto na každodennú prechádzku. Páči sa mi hlavne, že je tu všetko blízko, takže aj keď si kúpime zmrzlinu, tak ju papáme na lavičke v parku.“

ZOO aj ihriská

Ďalšie mamičky, ktoré sme oslovili, najradšej trávia podľa ich slov svoj čas s deťmi na rôznych miestach nášho mesta. „ S deťmi chodíme často do našej zoologickej záhrady a to hlavne na jar. Po dlhšej zimnej prestávke sa deti veľmi tešia na zvieratká a v areáli využijú zároveň aj ihriská,“ prezradila mamička Mirka. Príjemný tieň Madaras parku navštevujú pravidelne aj ďalšie mamičky. Ako sa zhodli, okrem zoologickej záhrady navštevujú často aj lanový park, kde si deti vyskúšajú svoje zručnosti.

„Počas pracovného týždňa je ideálnym miestom pre nás ihrisko na sídlisku. Malá sa tu stretne so svojimi rovesníkmi a rada sem chodí,“ prezradila nám mamina Janka. Pridali sa k nej aj iné maminky, pre ktoré sú práve detské ihriská na sídliskách miestom, ktoré počas jarných dní vyhľadávajú najčastejšie.

V priloženej fotogalérii a videu si pozrite zábery z najčastejšie spomínaných lokalít našej ankety.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah zo Spišskej a okolia.

Mamičky v Spišskej? Svoj čas rady trávia aj v týchto priestoroch, FOTO
14
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie