Rôzne

Iba trochu námahy a vaše oči zažijú potešenie: 5 miest, z ktorých je radosť kochať sa pohľadom na Spišskú

Jar vymenila zimu a jarné počasie láka ľudí do prírody. Novovešťania si veru majú z čoho vyberať, veď okolie nášho mesta je plné krás. Kochať sa z neďalekých kopcov môžete aj priamo naším mestom. Odkiaľ sú výhľady najkrajšie?

Ilustračný obrázok k článku Iba trochu námahy a vaše oči zažijú potešenie: 5  miest, z ktorých je radosť kochať sa pohľadom na Spišskú
Zdroj: Milan Barlog

Ak chcete niečo spraviť pre svoje telo, po zime vždy dobre padne, vybrať sa niekam do prírody. A pokiaľ by ste radi tento výlet spojili aj s pozorovaním nášho mesta, ktoré je z niektorých okolitých kopcov vskutku očarujúce, tu sú naše tipy.

V časti mesta Spišská Nová Ves zvanej Pieskovec pod vrchom Rittenberg sa vypína symbol slovenskej štátnosti – Slovenský dvojkríž. Lokalita, kde sa desaťmetrový dvojkríž nachádza, ponúka jedinečný pohľad nielen na Spišskú, ale vychutnať si môžete aj panorámu Vysokých Tatier, Levočských vrchov či pohoria Branisko. Zo sídliska Tarča ste tam v pohode za dvadsať minút.

Nenáročná prechádza, zato skvelý výhľad sa vám naskytne na Blaumonte, kadiaľ vedie aj turistická trasa z mesta až k Tisícročnej kaplnke. Takmer z celej trasy, kým nevojde do lesa, sa dá vidieť mesto. Zo sídliska Západ vás stačí prejsť necelé tri kilometre, aby ste mali Spišskú Novú Ves ako na dlani.

Ďalším miestom skadiaľ si môžete vychutnať pohľad na naše mesto je Teplička. Ak si chcete vychutnať prírodu a úžasný výhľad stačí aj bicykel. Zo Spišskej Novej Vsi je to len približne 6 kilometrov.

Ak si však chcete vychutnať výhľad na naše mesto a nepatríte práve medzi priaznivcov turistiky či cyklistiky, nemusíte chodiť ďaleko. Stačí úplne zájsť na novoveské letisko a pokochať sa výhľadom na Spišskú. Zaručene najlepší výhľad, keď tam už budete sa vám však naskytne, keď sa odhodláte na skok s padákom. :)

Miest v okolí Spišskej, kde budete mať mesto ako na dlani je niekoľko. No jedno, z ktorého výhľad stojí naozaj za to a dostaneme sa tam autom, bicyklom, pešo či dokonca s MHD je priamo na námestí nášho mesta. 87-metrová kostolná veža je najvyššou vežou v celou Európe. Po náročnom výstupe 159 úzkych schodov sa vám naskytne pohľad zo 43 metrovej výšky nielen na naše mesto, ale aj široké okolie.

Môže vás zaujímať:

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie