Iné športy

Iba samé víťazstvá: Mladé novoveské volejbalistky sa popasovali so svojimi súpermi

Svoje zápasy počas uplynulého víkendu hrali juniorky i mladšie žiačky. Všetkým sa parádne darilo.

Ilustračný obrázok k článku Iba samé víťazstvá: Mladé novoveské volejbalistky sa popasovali so svojimi súpermi
3
Galéria
Zdroj: VK SNV

Ostatný víkend si opäť zmerali svoje sily mladé volejbalistky zo Spišskej Novej Vsi. Juniorky vycestovali v sobotu do Stropkova, kde nakoniec vyhrali obidva zápasy.

Ako povedal tréner junioriek Radovan Žigraj, úvod jeho zverenkýň bol dosť ustráchaný akoby sa báli každej lopty, no postupom času sa dievčatá otriasli a začali hrať. Robili minimum chýb. „Vynikajúco zahrala Laura Valkošáková na poste diagonálneho hráča, veľmi dobre podávala a aj útočila, takmer neurobila žiadnu chybu. K nej sa postupne pridali Sima Slivošová, tiež ťažkým servisom, Vanesa s dobrým príjmom a aj útokom a postupne sa k nim pridali aj ďalšie hráčky,"ozrejmil.

„Druhý zápas podľa jeho slov začal bojom o každú loptu. V treťom sete sme sa pomaly začali dostávať opäť do hry, čo vyústilo k víťazstvu v tomto sete, do štvrtého setu sme šli s odhodlaním vyhrať, čo sa aj podarilo a v tajbrejku sme už mali jasne navrch, kde sme hru kontrolovali. Chcem dievčatá pochváliť za bojovnosť v druhom zápase, no stále je čo zlepšovať," uzavrel tréner.

MVK Stropkov -VK SNV 1:3 (-21,17,–20,–21) a 2:3 (26,13,–16,–22–9)

Na mladšie žiačky –6, čakal domáci turnaj na ktorom si zmerali sily so súperkami z Košíc a Lendaku. „Prvý domáci turnaj pre 6-kové dievčatá máme za sebou a dokonca úspešne. Aj keď v tomto volejbale platí heslo, kto podáva vyhráva, musím povedať, že som spokojná s predvedenou hrou. V zápase proti Lendaku nám naše výborné podanie veľmi pomohlo a v podstate zabezpečilo výhru. Baby boli koncentrované a počúvali moje pokyny, ktoré neskôr plnili. Zahrali si všetky hráčky a som rada, že aj mladšie dievčatá si zastali svoje miesto v tomto tíme," zhodnotila turnaj trénerka Natália Bodáková s tým, že tieto dva zápasy odhalili aj isté nedostatky, na ktorých budú musieť pracovať na tréningu.

  • VK SNV – Košice 3:0 (8,13,11)
  • VK SNV– Lendak 3:0 (16,17,9)

V nedeľu boli na programe trojkové žiačky. „Musím len pochváliť dievčatká za predvedené výkony. Každým zápasom vidno ako napredujú. Niektoré výmeny už majú všetko, čo volejbal má mať a to útok jednou rukou pád za loptou na zem, emócie, radosť, ale aj hnev a nervozitu z pokazenej lopty. Veľmi ma teší že naše „A“ družstvo dokázalo otočiť stav, kedy už prehrávali proti Popradu 0:1. Verím, že to dievčatá len navnadí a budú pokračovať v dochádzke na tréningy a v chuti hrať volejbal," uzavrela trénerka.

  • VK SNV „A“ – VK SNV „B“ 2:0 (16,6)
  • VK SNV „B“– Poprad 0:2 (-17,–8)
  • VK SNV „A“– Poprad 2:1 (-22,20,12)

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah zo Spišskej a okolia.

Novoveské volejbalistky opäť víťazne.
3
Galéria
Zdroj: VK SNV
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie