JAB Rôzne

Huby je rástli priamo pod nohami: Magdaléna zo Spišskej prezradila zaručený flek!

Leto a prázdniny veľmi nepriali slnka chtivým no podľa hubárov je to sezóna, aká tu už dávno nebola. Pravidelný či rekreačný hubári neskrývajú svoju spokojnosť. Plné košíky sú toho dôkazom.

Ilustračný obrázok k článku Huby je rástli priamo pod nohami: Magdaléna zo Spišskej prezradila zaručený flek!
Zdroj: Dnes24.sk

Čerstvým príkladom je Magdaléna zo Spišskej Novej Vsi. Na huby sa vybrala za Nálepkovo do časti zvanej Tretí Hámor. Prečo si vybrala práve toto miesto? „Chodila som sem s otcom ešte, ako dieťa. Vždy sme tam niečo našli tak som dúfala, že tam niečo nájdem aj ja,“ povedala. Vyplatilo sa. Hubárka našla spolu s priateľom viac ako dosť. „Bolo ich viac ako sto. Mala som pocit, že mi rastú pod nohami. Boli všade kam som sa pozrela,“ neskrývala radosť Magda.

Na hríby sa vybrala tento rok po druhý krát. Išli až po desiatej hodine a za necelé tri hodiny si odnášali viac než sto kusov. Podľa jej slov zbierali všetko čo poznali. Dubáky, modráky, suchohríby, kuriatka aj bedle. „Momentálne máme doma hubové hody. Spravili sme si polievku vypražili bedle. Niečo sme rozdali a aj usušili,“ prezradila spokojná hubárka. Ako doplnila určite to nebolo posledný krát. „Cez víkend idem znova. Do vianočnej kapustnici hríby už mám, ale zišlo by sa ešte niečo zavariť,“ dodala.

Foto: Magdaléna Cibuľová

Zdroj: Dnes24.sk

Najčítanejšie