Jozef Kožár Hokej

Hokejisti opäť vonku naplno bodovali

Spišiaci aj v Považskej Bystrici potvrdili, že na klziskách hostí nemajú ostych a priviezli si bez problémov všetky tri body po presvedčivom víťazstve i výkone.

Ilustračný obrázok k článku Hokejisti opäť vonku naplno bodovali

HK 95 Považská Bystrica – HK SPIŠSKÁ NOVÁ VES 2 : 6

V úvode stretnutia domáci odvážne párkrát zaútočili, no boli to skúsenejší Spišiaci, ktorí otvorili skóre , keď Lukáš Novák prekonal Bačikovského. To nakoplo hostí a po zásahoch Filipa Nováka a Krempaského v pohode kontrolovali hru. Domáci za bojovnosť boli odmenení znížením na 1–3, šancu premenil Hajnik. Aj v druhej tretine hostia ukazovali, že sú vyspelejším tímom a po pár nepremenených možnostiach upravil svojim druhým gólom v 36. minúte Filip Novák na 1 – 4. V poslednej časti hry východniari nechali vyniknúť aj gólmana Lipovského, domáci ho zasypali 18-timi strelami. Boli to však Považania, ktorí inkasovali po strelách Prokopa a Jánošíka – 1:6. Aspoň skorigovať dokázal ešte domáci Lipták.

Góly a asistencie : 19. Hajnik (Valach, Kluka), 58. Lipták (Filo, Hriňa) – 6. Lukáš Novák (Prokop, Filip Novák), 9. Filip Novák (Prokop, Findura), 18. Krempaský (Jánošík, Belluš), 36. Filip Novák (Prokop, Džerenga), 53. Jánošík (Lipovský), 55. Prokop (Lukáš Novák, Filip Novák) Vylúčenia: 3:6 na 2 min. Strely na bránu: 36:46 (10:17, 8:15, 18:14). Rozhodovali: Matula – Lajčiak, Drblík, divákov: 150 Zostavy: Považská Bystrica: Bačikovský – Hriňa, Krecháč, Niník, Filo, Vereš, Ftorek – Koleda, Slávik, Lipták, Hajnik, Kluka, Valach, Jarab, Benko, Bujdák, Kudlej, Boško, Majerik

Spišská Nová Ves: Lipovský – Vantroba, Nitriansky, Lukáš Novák, Džerenga, Malina, Horváth, Vartovník – Kohutiar, Vaic, Smotrila, Filip Novák, Prokop, Findura, Jánošík, Belluš, Krempaský, Jay