Jozef Kožár Hokej

Hokej ako remeň pristal Spišiakom, Senica pokorená

Dlhých 18 kôl trvala séria hráčov Senice, kým našli opäť, ešte len druhý raz v súťaži, premožiteľa. A boli to práve naši hokejisti, ktorí vyprevadili z klziska záhorákov so štedrým nákupom 6 -1, keď hlavne v druhej tretine súpera prišpendlili pred vlastnú bránku.

Ilustračný obrázok k článku Hokej ako remeň pristal Spišiakom, Senica pokorená

Vedúci celok súťaže začal sebavedomo, vyhrával súboje pri mantineloch, dobre kombinoval a mal mierne navrch, no boli to práve domáci, ktorí mali vyloženejšie šance, keď najprv Smotrila a potom na dvakrát Vaic neprekonali skvelého Peksu v bránke Senice. Trest prišiel v 20. minúte, keď gólom do šatne skóre otvoril Čunderlík – 0:1. Boli to však na počudovanie domáci , ktorých tento gól nakopol a do druhého dejstva sa doslova na senických hráčov vyrútili. V 22. min. bojovník Findura dopravil puk po strele Malinu do siete a vyrovnal. Publikum sa zobudilo a začalo hnať svojich za víťazstvom. Stretnutie sa lámalo presne v polovici, ked' rozhodca Gašparík správne vylúčil dvoch Seničanov naraz a presilovku 5 na 3 vuyžil po 10 sekundách všadebol „Kuko“ Novák, od modrej prepálil na 2 –1. O d'alších 21 sekúnd pri hre 5 na 4 Prokop zvýšil na 3–1. Skvelú tretinu domácich umocnil štvrtým zásahom Smotrila po skvelej individuálnej akcii. Hostia sa už z týchto úderov nespamätali, naopak Spišiaci ešte zvýšili Findurom a Džerengom na konečných 6 –1. Po dlhom čase sa na Spiši početnejšie publikum dobre zabávalo a domáci v tomto stretnutí jasne naznačili svoje ambície , ked' lídra súťaže deklasovali rozdielom triedy.

HK Spiš.N.Ves – HC Dukla Senica 6:1 (0:1, 4:0, 2:0)

Góly: 22. Findura (Malina), 31. Lukáš Novák (Vantroba, Filip Novák) v pres. 5:3, 31. Prokop (Findura, Džerenga) v pres., 34. Smotrila (Vantroba, Vaic), 47. Findura (Malina, Prokop), 57. Džerenga (Prokop, Malina) v pres. – 20. Čunderlík (Škápik) Vylúčenia: 5:8 na 2 min. Presilovky: 3:0. Strely na bránu: 36:33 (8:16, 19:6, 9:11). Rozhodovali: Gašparík – Holienka, Farkaš,

Zostavy: Spiš.N.Ves: Lipovský – Vantroba, Horváth, Malina, Džerenga, Nitriansky, Vasylyev, Vartovník – Smotrila, Vaic, Belluš, Filip Novák, Prokop, Findura, Kohutiar, Lukáš Novák, Krempaský, Jánošík, Klinga, Gonda Senica: Peksa – Škápik, Reissmüller, Šedivý, Salajka, Pavešic, Reho, Beťko – Vaškovič, Čunderlík, Kocák, Mikolášek, Hreus, Lantoš, Cibulka, Surovka, Rajčák, Vereš, Dubec, Štetina