JAB Rôzne

HLASOVANIE: Ktorý adventný veniec v Spišskej sa vám zatiaľ páčil najviac?

Každý rok iný, zaujímavý a krásny. Adventný veniec pred Levočskou bránou môžeme obdivovať už šiesty rok. Ktorý bol podľa vás doteraz ten najkrajší?

Ilustračný obrázok k článku HLASOVANIE: Ktorý adventný veniec v Spišskej sa vám zatiaľ páčil najviac?
Zdroj: Dnes24.sk

Vianočné sviatky sa nezadržateľne blížia. Už o pár dní odštartuje v Spišskej Novej Vsi Vianočný trh, ktorý prinesie zo sebou aj novinky. Tešiť sa môžeme na nový hrnček, videomapping, lampiónový sprievod či bohatý kultúrny program.

K Vianociam bezpochyby patrí aj vianočná výzdoba a vianočný stromček, ktorý už stojí taktiež na svojom mieste. Súčasťou vianočnej výzdoby je adventný veniec. Na ňom sa už najbližšiu nedeľu zapáli druhá sviečka.

Adventný veniec pribudol v našom meste pred Levočskou bránou v roku 2014, kedy ho prvýkrát inštalovali na fontáne a odvtedy má tam každý rok svoje miesto.

Má priemer štyri metre a obvod 12 metrov. Tvorí ho živá čečina, ktorú poskytujú Lesy mesta Spišská Nová Ves a štyri svietiace lampáše, ktoré vyrobili v Domovine, neziskovej organizácii v Hodkovciach.

Zhotovenie a výzdobu venca majú každý rok na starosti šikovné ženy z kvetinárstva. Ten už bol ladený do rôznych farieb. A tak nechýbala červená, fialová, zlatá či strieborná kombinácia s rôznymi zaujímavými doplnkami. Ani tento rok sa nedali zahanbiť a adventný veniec tvorí bielo, červeno -zelená kombinácia.

Ktorý veniec sa vám páčil však najviac? Môžete mu dať hlas v našom hlasovaní.

Všetky adventné vence nájdete aj v našej galérii.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah zo Spišskej a okolia.

Adventné vence v Spišskej Novej Vsi počas šiestich rokov
6
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie