Rôzne

Graffiti umelci vyrazia do ulíc: Toto sa chystá onedlho v našom meste

Niektoré časti Spišskej Novej Vsi opäť po roku budú skrášľovať pouliční umelci. Writeri sa budú realizovať už o niekoľko dní.

Ilustračný obrázok k článku Graffiti umelci vyrazia do ulíc: Toto sa chystá onedlho v našom meste
Zdroj: Dnes24.sk

Projekt Graffiti Villa Nova pokračuje a podľa slov organizátorov nadväzuje na rok 2018, kedy sa v Spišskej Novej Vsi zrealizovala ďalšia celoročná graffiti galéria. Aj tento rok vyjdú pouliční umelci do ulíc, aby predviedli svoje umenie na ďalšej ploche.

Podujatie Graffiti Villa Nova Jam sa bude konať v dňoch 21. a 22. septembra 2019 od 9:00 hod.

„V tomto projekte sa pokračuje realizáciou ďalších plôch na rodinných domoch na ulici Kmeťova (na plote rodinných domov pri podjazde, smer na polikliniku) a stena mosta pri podjazde, kde vznikne unikátna pouličná graffiti galéria, ktorá vizuálne pritiahne pohľad každého, kto navštívi naše mesto z príjazdu od Levoče,“ priblížili organizátori.

Na realizácii sa budú podieľať 10 graffiti umelci na ploche viac ako 190 metrov štvorcových. Svoje umenie predvedú writeri: Allex, Esme, Fuser, Juliuz Cezar, Krea, Mandys Mysli, Soya, Zoher a Zoro.

V sobotu od rána atmosféru spestrí aj DJ Fipo. „Ďakujeme mestu Spišská Nová Ves za opätovnú podporu, finančnú pomoc pri realizácii a záštitu nad podujatím, ďalej majiteľom plota rodinných domov za umožnenie realizácie tohto projektu, a v neposlednom rade ďakujeme všetkým partnerom Graffiti Villa Nova jamu, ktorí sa zapojili a podporujú túto street-art subkultúru a výtvarné umenie a bez ktorých by realizácia nebola možná,“ uzavreli organizátori.

Videli ste? Práce na novom športovisku na školskom dvore Technickej akadémie finišujú. Kliknite na galériu.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah zo Spišskej a okolia.

V OBRAZOCH: Športový areál na dvore Technickej akadémie je už pred dokončením
8
Galéria

Hl. foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie