Oliver Buza Hokej

Generálka na play - off nevyšla

V poslednom kole nadstavbovej časti o play - off prehrali Spišiaci so Senicou 1 - 2 a toho istého súpera vyzvú v 1.kole play - off.

Pred rekordne nízkou návštevou, keď si do útrob štadióna našlo cestu 188 divákov, sa hral podpriemerný prvoligový hokej. Spišiakom patrila prvá tretina a svoj tlak korunovali Klingovým gólom v 12.minúte. Od druhej tretiny sa však začali presadzovať skúsenejší hostia a čoraz viac podkurovali domácemu gólmanovi Rybárovi, pre ktorého to bola premiéra v drese Sp.Novej Vsi. Napriek dobrému výkonu ho postupne prekonali Dubec a Šedivý. Pol minúty pred koncom mal ideálnu šancu zvrátiť skóre zápasu domáci Krempaský, jeho trestné strieľanie si však cestu do brány nenašlo a tak si hostia odviezli od Hornádu všetky body. V nedeľu 12.2. sa však Záhoráci na náš štadión vrátia, stali sa totiž štvrťfinálovými súpermi Spišiakov v play – off.

HK Spiš.N.Ves – HC Dukla Senica 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)

Góly: 12. Klinga (Krempaský) – 30. Dubec (Hreus, Janík), 51. Šedivý (Hreus, Salajka) v pres. Vylúčenia: 8:6 na 2 min., navyše Janík 0 PODR. Presilovky: 0:1. Strely na bránu: 13:31 (7:8, 5:9, 1:14). Rozhodovali: Jura – Bogdaň, Beňuška, divákov: 188 Zostavy: Spiš.N.Ves: Rybár – Vartovník, Dulák, Džerenga, Mitro, Nitriansky, Borovský – Lukáš Novák, Gonda, Krempaský, Filip Novák, Kinkor, Lemešani, Prokop, Klinga, Renčok Senica: Kristín – Škápik, Reissmüller, Salajka, Šedivý, Zahumenský, Janík, Král – Vaškovič, Lezo, Mikušovič, Šúrek, Hreus, Dubec, Mikolášek, Šimek, Cibulka, Lelkeš, Kopecký, Tonhauser

Foto : Michal Buza