Kultúra

FOTO: Šaflik, Čardaš, Krucena. Takéto tance sa učili na tanečnej škole v Spišskom Hrušove

Opäť po roku sa stretli záujemcovia o ľudový tanec na prvej tanečnej škole. Podujatie prilákalo nielen mladých.

Ilustračný obrázok k článku FOTO: Šaflik, Čardaš, Krucena. Takéto tance sa učili na tanečnej škole v Spišskom Hrušove
5
Galéria

Tanečná škola na Spiši zožala minulý rok úspech a tak sa po roku opäť začalo tancovať. Prvá tanečná škola sa konala koncom septembra v Kultúrnom dome v Spišskom Hrušove. Lektormi tanca boli podľa slov odborného pracovníka Spišského osvetového strediska v Spišskej Novej Vsi Petra Horvátha skúsení taneční pedagógovia Vladimír Kendra s Katarínou Babčákovou a Marek Sabol s Júliou Leškaničovou.

„Na tejto tanečnej škole sa učili tance Šaflik a Čardaš z Tichého Potoka a Krucena a Čardaš zo Žakaroviec. Okrem mladej generácie sa na tanečnom parkete zvŕtali aj zástupcovia strednej generácie zo Spišského Hrušova,“ priblížil Horváth.

Ako doplnil, hudobný doprovod zabezpečovala ĽH Filipa Žigu z Gelnice, ktorá promptne reagovala na požiadavky lektorov a tanečníci zvládali postupne jednotlivé kroky tancov.

V závere tanečnej školy všetci účastníci zatancovali nacvičované tance. Po oficiálnej časti nasledovala voľná zábava pre všetkých účastníkov tanečnej školy spojená s občerstvením, ktoré zabezpečila obec Spišský Hrušov. „Tance Rómov budeme učiť na 2. tanečnej škole už 26. októbra v Smižanoch,“ povedal na záver.

Sledujte nás aj na našom Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah zo Spišskej a okolia.

V známej dedine okresu Spišská bolo veselo: Ľudia sa učili ľudové tance
5
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie