FOTO a VIDEO zo Spišskej: V škôlke vypukla poriadna fašiangová zábava

Takmer 150 novoveských škôlkarov na sídlisku Západ to poriadne roztočilo na svojom karnevale. Masky a dobrá nálada nechýbali ani pani učiteľkám.

Jana Buvalová

Fašiangy, karnevaly, plesy. Jedno podujatie strieda druhé a dobrá nálada vládne v rôznych častiach nášho mesta. Počas víkendu plesali napríklad aj študenti oranžového gymnázia. V utorok sa zase hudba a hlasný smiech ozývali v škôlke na Stolárskej ulici na sídlisku Západ.

Ako nám priblížila zástupkyňa riaditeľky Zuzana Smetážková, fašiangovú atmosféra bude v ich škôlke vládnuť po celý týždeň. „V pondelok sme si s deťmi pripravovali nielen výzdobu triedy, ale aj telocvične, dnes sa počas celého dňa zabávame a hlavným programom je karneval, ale aktivity spojené s týmto obdobím budú mať deti počas celého týždňa.“

Takmer 150 detí z deviatich tried materskej školy to tak dopoludnia v škôlke poriadne roztočilo. Princezné, čarodejnice, piráti, kovboji či trolovia sa zvŕtali na tanečnom parkete aj so svojimi pani učiteľkami, ktoré sa svojimi maskami taktiež nedali zahanbiť.

Do zábavy sa na chvíľu zapojili aj tety kuchárky, ktoré okrem prípravy dobrého obeda nezabudli ani na masky. Typické jedlo fašiangov – šišky – síce tentokrát na obed chýbali, ale podľa slov kuchárok si deti na nich pochutia na budúci týždeň.

Karnevalovú atmosféru zachytenú v novoveskej škôlke si môžete pozrieť v našich galériách.

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame