FOTO A VIDEO: Novovešťania privítali Nový rok veľkolepým ohňostrojom aj svetelnou šou

Prvý januárový deň to Novovešťania odpálili vo veľkom štýle. Stovky ľudí zaplnili priestor pred Radnicou, aby si spoločne vychutnali novoročný ohňostroj.

Jana Buvalová

Prvý januárový deň sa niesol v našom meste v znamení uvítania nového roka. Už tretí rok si mohli obyvatelia a návštevníci nášho mesta vychutnať novoročný ohňostroj. Tento rok však začal vo veľkom štýle.

Okrem začiatku roka Spišská Nová Ves 1. januára vstúpila aj do jubilejného roku. Program začal o 17:00 hod popoludní slovenskou hymnou. Z balkóna Radnice si mohli prítomní vychutnať hudobné zoskupenie Brass Collegium z Levoče. Nechýbal ani novoročný vinš či sprievodný program.

Obyvateľom mesta sa prihovoril aj primátor Spišskej Novej Vsi Ján Volný, ktorý spomenul, že rok 2018 bude pre nás všetkých vzácnym a výnimočným. Podľa jeho slov si pripomenieme niekoľko významných „okrúhlych“ výročí ako 25 rokov od vzniku samostatnej Slovenskej republiky či 750 rokov od prvej písomnej zmienky o Spišskej Novej Vsi.

Na záver príhovoru popriala hlava mesta všetkým veľa zdravia, lásky a vzájomného porozumenia. Práve kvôli jubilejnému roku, ktorý nás čaká, bola na najvyššej kostolnej veži Slovenska rozsvietená symbolická 750–ka a prítomní si mohli vychutnať aj svetelnú šou spojenú s jej rozsvietením. Slávnostné stretnutie ukončil takmer 15 minútový pestrofarebný ohňostroj, ktorý rozžiaril nebo nad celým mestom.

Slávnostné popoludnie si môžete pozrieť aj v našich galériách.

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame