JAB Hokej

FOTO a VIDEO: Ľadovú plochu na zimáku v Spišskej pokrylo množstvo plyšákov

30. kolo 1. hokejovej ligy odohrali naši chlapci doma na zimnom štadióne v Spišskej. Hokejový zápas s lídrom tabuľky mal však aj charitatívny podtón.

V utorok podvečer sa konal na zimnom štadióne v Spišskej Novej Vsi ďalší prvoligový zápas. Tentokrát sme si zmerali sily s lídrom tabuľky – Michalovcami. Hoci sa nám súpera zdolať nepodarilo, hokejový zápas sa niesol v predvianočnom duchu a mal charitatívny podtón.

Ako sme vás už pred spomínaným duelom na našom webe informovali, naši hokejisti sa rozhodli pomáhať deťom z Domu Charitas sv. Jozefa v Spišskej Novej Vsi. Práve im bude venovaný aj výťažok zo zápasu a fanúšikovia mali možnosť počas duelu prispieť týmto deťom rôznymi plyšákmi, ktoré mohli hodiť priamo na ľadovú plochu po prvom domácom góle. Úvodné buly zápasu hodila riaditeľka Domu Charitas sv. Jozefa – Alexandra Hovancová.

Prvý domáci gól

V prvej tretine sme inkasovali dva góly a keďže z našej strany gól nepadol, plyšáky zostali stále v rukách fanúšikov, ktorých však bolo dvakrát viac ako zvyčajne. Počas prestávky sa na ľadovej ploche dokonca predstavili aj najmenší hokejisti. Za stavu 0:2 sme vchádzali do druhej tretiny, v ktorej sme sa takmer v presnej polovici dočkali prvého domáceho gólu a hneď po jeho strelení skončilo na ľadovej ploche poriadne veľké množstvo plyšákov.

Po plejáde plyšákov a vyrovnanej druhej tretine mali v poslednej tretine naši súperi opäť navrch a nakoniec sa po tretinách (0:2, 2:2, 0:2) mohli tešiť z víťazstva.

Veľký zážitok pre deti

Z netradičného zážitku a veľkého množstva plyšových hračiek sa však tešili aj deti z detského domova ako aj z núdzového centra v Spišskej Novej Vsi, ktoré po prvýkrát zavítali na hokejový zápas. „V minulosti sme boli viackrát na basketbale, ale priznám sa , že hokej mi napadol už viackrát a ešte sme tu neboli a preto som sa veľmi potešila, keď ma hokejisti oslovili. Je to úžasný nápad a ja sa teším akémukoľvek spôsobu, keď môžeme deti zobrať mimo zariadenia,“ povedala pre náš portál riaditeľka Domu Charitas s tým, že aj pre deti to bol veľký zážitok a sú šťastné, že videli prvýkrát hokejový zápas.

Keďže plyšákov, čo dopadli na ľadovú plochu bolo naozaj neúrekom, podelia sa s nimi s inými deťmi. „Ako naše deti hovoria, darujeme ich aj iným deťom, ktoré nemajú také šťastie ako my,“ uzavrela riaditeľka.

Sledujte nás aj na našom Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah zo Spišskej a okolia.

Hokejový zápas našich chlapcov proti Michalovciam? Padali góly aj plyšáky!