Jozef Kožár Od Vás

Florbalisti YOUNG ARROWS v nedeľu vyhrali presvedčivo 14 : 5

Novoveskí florbalisti vstúpili do novej sezóny prvým prípravným zápasom vysokou výhrou 14:5 proti súperovi z neďalekého Spišského Hrhova, ktorý je nováčik v tretej lige. Zápas sledovalo približne sto divákov, ktorí mohli vidieť pekné akcie a góly

[size=14][color=#ff0033]­FbC YA Spišská Nová Ves – Spišský Hrhov [/color]14 : 5[/size]

Zostava domácich:
Bendík, Ondov(od 20.min.), Láclav(od 40.min,)- Slezák, Mišenda, Vadovský©, Šiška, Brežný – Hanzely M., Trošok, Nagy(A), Popovič, Ličák – Laško M., Jerga, Babík, Mikunda

Tréner: MUDr. Peter Mišenda

Divákov: 100

Gabriel Ličák:
Zápas bol z kategórie ľahších. Do prvej tretiny sme vstúpili vynikajúco a po niekoľkých minútach sme viedli 2:0. Ešte v tej istej tretine sme však súperovi umožnili vyrovnať našimi veľkými chybami. Druhá tretina bola jednoznačne v našej réžii v oddychovom tempe. V tretej tretine sme pridali ešte niekoľko gólov no svojim ležérnym prístupom sme umožnili aj súperovi vsietiť ďalšie tri góly. Celkovo zápas hodnotím nie veľmi pozitívne. Výsledok vyzerá krásne, ale od takýchto súperov by sme góly nemali vôbec dostávať. Naša hra sa v istých častiach prispôsobovala hre súpera. Chýbalo viac kombinačnejhry aj keď niekoľko pekných akcií sa naozaj vydarilo. Na to aby sme zistili na čom sme potrebujemesil­nejšieho súpera, ktorý riadne preverí našu defenzívu aj ofenzívu.

Roman Brežný:
Do prvej tretiny sme vstúpili trochu nervózne, no napriek tomu sme dokázali dať dva rýchle góly, namiesto toho aby sme sa dostali do hernej pohody a začali hrať svoju hru, tak sme spravili veľké chyby a dovolili súperovi vyrovnať. Do druhej tretiny sme si povedali čo musíme hrať, začali sme hrať taktickejšie a začali padať aj góly po celkom pekných akciách. Keďže sme žiaden gól neinkasovali tak z našej strany to bola úspešná tretina. V tretej tretine sa zápas dohrával keďže bolo viac-menej rozhodnuté, pridali sme síce góly no prispôsobili sa tempu súpera čim mu dovolili dať tri góly. Dať štrnásť gólov za zápas vyzerá veľmi slušne no päť inkasovať je veľa, preto máme čo zlepšovať.

Matej Mikunda: Zápas sa niesol zo začiatku v pohodovej atmosfére z našej strany keďže sa nám podarilo streliť rýchly prvý gól, ale ako hra postupovala, stávali sme sa nervóznejšími a mali sme pár kiksov najmä v obrane, no konečne sme sa cez to dokázali prebiť aj v domácom prostredí a opäť začali hrať čo sa ukázalo na výsledku, osobne som spokojný i keď všetci máme ešte čo zlepšovať, som rád, že sme tento zápas odohrali, pretože vieme na čom treba popracovať, ďakujem súperom z Hrhova za dobrý zápas a teším sa na tie ďalšie počas sezóny.

Lukáš Mišenda: Pred zápasom sme mali všetci zmiešané pocity z toho, aký súper na náš čaká, pretože sme ich mužstvo nikdy nevideli v akcii. Po niekoľkých minútach hry sme však zistili že máme na to aby sme to dotiahli do víťazného konca. Začiatok zápasu sme hrali opatrne nechceli sme robiť zbytočné chyby a to sa nám aj podarilo pretože onedlho sme vyhrávali dvojgólovým rozdielom. Potom však prišli dva trošku lacné góly do našej siete a hneď sme na to museli zareagovať, čo sa nám aj podarilo niekoľkými gólmi, ktoré hneď vniesli väčšiu pohodu na naše hokejky. Skóre sa až do konca zápasu vyvíjalo v náš prospech, a keď zaznel posledný hvizd rozhodcom a na svetelnej tabuli svietilo skóre 14 : 5 tak sme patrične prejavili radosť, pretože to bola prvá historická výhra v domácom prostredí.Celkovo som spokojný s našou hrou ale ešte stále je čo zlepšovať, veď hlavná sezóna ešte len začne.

Posledné zápasy (KFL)

FbC Young Arrows SNV 9:2 FbC Barca FbC Young Arrows SNV 6:2 KFC Scorpions Sponzori