Kultúra

Festival aj cyklistické preteky: Čo prinesie aktuálny týždeň v Spišskej a okolí?

Vyberte si, kam skočíte počas nasledujúceho týždňa v Spišskej Novej Vsi a okolí. Na svoje si prídu milovníci hudby, športu aj divadla.

Ilustračný obrázok k článku Festival aj cyklistické preteky: Čo prinesie aktuálny týždeň v Spišskej a okolí?
Zdroj: Dnes24.sk

Filmový klub PROJEKT 100 / La Gomera

8. októbra 2019 o 19:00, Kino Mier

Už 25. ročník edukatívnej putovnej filmovej prehliadky prinesie ďalší výber kinematografických diel, ktoré formujú dejiny svetového filmu. Skorumpovaný policajt sa zamiluje do Gildy, a tá ho požiada, aby dostal z väzenia drogového priekupníka. Pre úspech akcie je potrebné, aby sa naučil jazyk el silbo, tvorený pískaním. Musí preto odísť na La Gomeru – jeden z Kanárskych ostrovov a domov tohto jazyka. Plán je jednoduchý – naučiť sa el silbo, oslobodiť Zsolta a získať 30 miliónov.

Boj

9. októbra 2019 o 19:00, štúdio Spišského divadla

Spišské divadlo naštudovalo hru Vladimíra Hurbana Vladimírova – Boj. Slovenská premiéra sa bude konať v stredu v Štúdiu Spišského divadla. Autor modernistickej drámy uverejnil „scénu z predvečeria“ pod názvom Boj roku 1907 v Dennici, ktorá sa vyprofilovala ako časopis slovenských modernistov. Táto hra je hlbokou psychologickou sondou do najhlbších zákutí duše dvoch hlavných postáv, Ľubora a Milany, ktorých autor spočiatku označuje len ako On a Ona.

Medzinárodný festival horských filmov 2019

9. – 13. októbra 2019, Kino Mier

Už o pár dní odštartuje v kine Mier obľúbená filmová prehliadka horských filmov. Okrem zahraničných budú môcť diváci vidieť aj niekoľko slovenských filmov. V jednotlivých filmoch budú môcť diváci vidieť napríklad horolezecké výstupy na väčšie či menšie kopce a skaly, rýchlostné lezenie či príbehy zo života v horskom prostredí, o extrémnom lyžovaní, paraglidingu a aj o prechode Antarktídou.

Helicopter Boogie 2019

11. – 13. októbra 2019 , letisko

„Požičajte si oblohu“ a zažite tandemový zoskok padákom so skúseným inštruktorom. Takýto zoskok je emotívny, zábavný, dynamický a zároveň pohodový a bezpečný adrenalínový zážitok. Čaká vás let vrtuľníkom približne 15 minút s výhľadom na malebný Slovenský raj, majestátne Vysoké Tatry, historickú Levoču a Spišský hrad, výskok vo výške 4000 metrov z vrtuľníka Mil Mi-8, voľný pád 50 sekúnd rýchlosťou okolo 200 km/h, pokojný alebo adrenalínový let na padáku, ktorý spoločne môžete ovládať 5 – 7 minút, certifikát zo zoskoku. Nenáročná príprava pred zoskokom trvá len 10 – 15 min.

Cesty včely na Spiši

11. októbra 2019 o 15:00, Spišská knižnica

Spišská knižnica a Slovenský zväz včelárov pripravili v piatok popoludní podujatie venované storočnici včelárstva na Slovensku. Oboznámite sa s históriou ako aj súčasnosťou včelárstva, čakajú na vás prednášky a diskusie. Nebude chýbať ani degustácia pravých slovenských medov a medoviny.

Polnočná omša

11. októbra 2019 o 19:00, podkrovie Domu Matice slovenskej

Hra jedného z najvýraznejších slovenských dramatikov minulého storočia sa odohráva na Štedrý deň roku 1944. Neoslavuje však vojnových hrdinov – skúma a detailne analyzuje postoje a vzťahy obyčajných ľudí k dramatickým udalostiam končiacej sa druhej svetovej vojny

Latino Night

11. októbra 2019 od 22:00, Broadway Pub & Music Venue

V piatkové večery sa spodná časť baru premení na tanečný parket, na ktorom vás svojou produkciou roztancujú tí najlepší DJ-i z okolia. Každý piatok sa bude niesť v duchu iného žánru, aby si prišiel na svoje naozaj každý a tentokrát to roztočí latino!

Pietna spomienka na Kláštorisku

12. októbra 2019 o 11:00, Kláštorisko, Slovenský raj

Horská záchranná služba, Horská služba Slovenský raj, Klub seniorov Slovenský raj, Obec Letanovce a Správa NP Slovenský raj pripravili X. pietnu spomienku so svätou omšou za obete horských nešťastí v Slovenskom raji. Opäť nastal ten čas, aby sme si zaspomínali na kamarátov a turistov, ktorým rokliny a tiesňavy Slovenského raja vzali to najcennejšie – život.

Cyklistické preteky pre deti

12. októbra 2019 od 14:00, Jazdecký areál Slávia Ferčekovce

Športový klub Ferčekovce organizuje už 6. ročník úspešnej športovej akcie pre deti od 0 do 15 rokov. Každý riadne zaregistrovaný súťažiaci je automaticky zaradený do tomboly s atraktívnymi cenami, ktorej žrebovanie prebehne po vyhodnotení pretekov. Hlavnou cenou v tombole je detský bicykel.

Fly me to the moon

12. októbra 2019 o 19:00, Divadlo Kontra

Čierna komédia o dvoch opatrovateľkách, ktoré vedia odolať všetkému, okrem pokušeniu a malých rozhodnutiach, ktoré majú veľké následky. Prvé uvedenie na Slovensku od autorky mega úspešného titulu „Kamene vo vreckách“, ktorý sa hral v Kontre viac ako 10 rokov.

Paci Pac a kamaráti

13. októbra 2019 o 16:00, Dom kultúry Mier

Paci Pac a kamaráti je názov jesenného turné obľúbenej dvojice Paci a Pac, ktorí sa hlásia s úplne novou show, plnou chytľavých pesničiek, veselých postavičiek a krásnych kulís, ktoré vás zoberú do rozprávkového sveta. S Pánom Trampolínim si zaskáčete na trampolíne, Levík Leo vás naučí, že nie každý lev musí byť len mäsožravý a vysvetlíme si, prečo je mliečko pre deti také zdravé!

Origami Ghosts

13. októbra 2019 o 16:00, komunitná záhrada Zázračné zelené miesto (ZáZeMie)

Záverečným koncertom tohtoročnej sezóny na Zázračnom zelenom mieste na sídlisku Mier (medzi Fľudrom a záhradkárskou osadou pri OC Tesco) je vystúpenie antifolkového projektu Origami Ghosts z ďalekého Seattlu (USA). Okrem hudby sa prítomní budú môcť tešiť aj na chutný vegánsky guláš, teplý bylinkový čaj a alko pivko z fľaše.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah zo Spišskej a okolia.

Videli ste? Do Európskeho týždňa športu sa zapojili aj tí najmenší. Kliknite na galériu.

OBRAZOM: Športové aktivity zaujali aj tých najmenších
19
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Hl. foto:ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie